Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Targi ezoteryczne opoka
Ada Edelman
Wyciągnij  jedną kartę (cz. V)

Wyciągnij jedną kartę (cz. V)

Jeżeli o coś pytasz i chcesz rozwiązać problem, a po potasowaniu Arkanów Wielkich wyciągniesz kartę Cesarzowa – przeczytaj, czego możesz się spodziewać czy oczekiwać.

Cesarz

Cesarz symbolizuje mężczyznę realizującego się w czynach. Ten człowiek zawsze wie, czego chce i co ważniejsze – ma gotowy plan, jak to zdobyć. Jest stanowczy, odważny i zdeterminowany w działaniu. Ponieważ ma ogromną potrzebę samokontroli, bywa, że izoluje się od ludzi, nie okazuje uczuć i sprawia wrażenie obojętnego. Dla Cesarza emocje i sentymenty to luksus, na który można sobie pozwolić tylko w wyjątkowych chwilach. Chłodna logika i żelazna konsekwencja są mu bardzo bliskie. Cóż, karcie Cesarz patronuje znak Barana, a ten, jak wiadomo, jest ulubieńcem Marsa. Zapowiada to konglomerat cech osoby dalekiej od romantycznych porywów serca i spontanicznych uniesień.

Karta ta symbolizuje mężczyznę statecznego, dla którego rodzina jest celem samym w sobie. Jego dom to królestwo ze ściśle wytyczonymi granicami. Cesarz zadba, aby nikomu niczego nie zabrakło i otoczy opieką wszystkich domowników. Wymaga wiele wobec siebie, co upoważnia go do stawiania wymagań innym. To niezawodny partner również na trudne czasy.

Dobrym choć może nieoczywistym przykładem Cesarza jest Bogumił Niechcic z powieści Noce i dnie M. Dąbrowskiej. Jego cechy konstytutywne w pełni odzwierciedlają to, co w arkanie Cesarz kluczowe. Jest to mężczyzna dojrzały, silny tak fizycznie, jak i psychicznie, znakomicie zarządza powierzonym mu majątkiem, nie boi się wyzwań i mocno
angażuje w życie całej społeczności. Cieszy się ogromnym poważaniem, a jego opinia ma charakter rozstrzygający. Podejmując decyzje, kieruje się rozumem, los swój i najbliższych bierze we własne ręce, nie pozostawiając niczego przypadkowi. Wierzy w pracę. Marzenia i fantasmagorie to dla niego czysta strata czasu. Niechcic to troskliwy mąż i wyrozumiały ojciec. Nie da się ukryć, że Bogumił miał chwile słabości i dwukrotnie zdradził Barbarę, wikłając się w erotyczne przygody. Ogromy temperament to dominująca cecha Cesarza...

Wydanie

W najnowszym numerze

czwarty wymiar 12/2017
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.