Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Sofia Pakulska
Bliźniaczy Płomień

Bliźniaczy Płomień

Na Ziemi doświadczamy wielu typów relacji. Niektóre osoby wywołują w nas silne emocje, podczas gdy inne nie mają na nas żadnego wpływu. Czy rzeczywiście my wybieramy naszych przyjaciół, partnerów? A co, jeśli naszymi relacjami kieruje jakaś siła i podsyła nam konkretne osoby?

Ponadczasowa więź duchowa
Bliźniaczy Płomień to więź między dwiema osobami, których dusze znają się z poprzednich wcieleń. Fizycznie ci, których łączy taka relacja, odczuwają w stosunku do siebie silne emocje. Mogą być zarówno pozytywne, jak i negatywne. Te ostatnie mają na celu zmuszenie drugiej osoby do tego, aby pracowała nad sobą, by podnieść poziom świadomości. Co ważne, Bliźniaczym Płomieniem może być dla nas każdy oprócz naszych własnych rodziców. Zostali oni wykluczeni, ponieważ są już dla nas najbliższymi osobami od początku wcielenia. Poza tym nie zdarza się on tylko pomiędzy kobietą i mężczyzną. To nie musi być romantyczny związek.

Absolutny mechanizm
Dzięki wiedzy o Bliźniaczych Płomieniach możemy świadomie przeanalizować nasze relacje z innymi. Dowiedzieć się, dlaczego dana osoba tak bardzo na nas oddziałuje oraz, co najważniejsze, świadomie zmienić tę relację. Dzięki przepracowaniu negatywnych cech, na których jest oparta, straci ona swoją moc. W konsekwencji ktoś przestanie nas np. denerwować lub wreszcie dowiemy się, co tak przyciągało nas do nowo poznanej osoby. Będziemy mogli mieć wpływ na każdą z naszych relacji.

Różne oblicza płomieni

Odbicie lustrzane

Więź z osobą, która jest naszym przeciwieństwem. Pomimo różnic wspa- niale się dogadujemy, lubimy, może nawet kochamy. To tak, jakbyśmy patrzyli w lustro. Widzimy siebie, ale wszystko jest na opak.

Czasem nie jest potrzebna praca na całej naszej istocie, a tylko na konkretnej cesze. Taki Bliźniaczy Płomień ma za zadanie zmienić w nas jeden konkretny aspekt.

Świetlisty płomień
Jeśli posiadamy wewnętrzny spokój, nie panuje w nas chaos, to wtedy nasza relacja z Bliźniaczym Płomieniem będzie spokojniejsza. Skupiamy się na uświadomieniu sobie i rozwijaniu naszych najlepszych cech.

Czarny płomień
Bliźniacze Płomienie mogą przyjąć także formę negatywnej relacji. Wtedy nie możemy kogoś znieść, wręcz nienawidzimy go. Jest to wskazówka od Wszechświata, jaką osobą nie chcielibyśmy być. Co musimy w sobie zmienić, aby tacy się nie stać.

Aby sprawdzić, kto z naszego otoczenia jest naszym Bliźniaczym Płomieniem, musimy zastanowić się, kto jest najbliższą nam osobą. Taką, która zna nasze wszystkie sekrety, z którą mamy wrażenie, że znamy się dłużej niż całe życie. Spróbujmy poszukać wśród przyjaciół. Kolejnym sposobem jest rozejrzenie się, kto wzbudza w nas największe emocje lub posiada cechę, która działa na nas jak magnes – mocno przyciąga lub bardzo odpycha. Po raz kolejny przypominam, że nie musi to wcale być relacja romantyczna. Naszym Bliźniaczym Płomieniem mogą równie dobrze być po prostu nasza koleżanka czy kolega.

...
Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.