Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Marta Pietrzykowska
Rok Ziemnego Psa

Rok Ziemnego Psa

Rok Ziemnego Psa 2018 będzie rokiem spokojniejszym niż mijający rok Koguta. Jednak nadal odczuwalne będą światowe konflikty, gdyż pojawi się wiele sytuacji, w których tylko rozwaga osób decydujących na światowej arenie politycznej uchroni nas przed konfliktem zbrojnym w tych niespokojnych czasach.

W Chinach wierzy się, że wraz z nowym rokiem należy przygotować się do tego, co nas czeka w najbliższych dwunastu miesiącach. Dzięki temu nie damy się niczemu zaskoczyć i wyprzedzimy działania innych, a także w rozsądny sposób możemy zaplanować swoje działania, wykorzystując sprzyjające tendencje energii rocznych.

Czwartego lutego 2018 roku o godzinie 5:30 według Kalendarza Hsia rozpocznie się Chiński Nowy Rok. Jego patronem będzie Pies, który jest jedenastym z kolei znakiem w astrologii chińskiej.

Możemy się spodziewać, że będzie to czas transformacji i kontynuacji wielu zmian na świecie i w Polsce. Nadal będą odczuwalne silne ruchy narodowościowe, szczególnie, że w chińskiej astrologii Pies jest zwierzęciem, któremu przypisuje się takie cechy jak dążenie do sprawiedliwości, przyjacielskość, ale też znaczną emocjonalność oraz magiczną moc.

Można spodziewać się kryzysów finansowych oraz politycznych o zasięgu globalnym, a także może pojawić się kolejna fala przestępczości, terroryzmu i migracji.

Przyjęcie właściwej strategii działania pomoże nam przetrwać niejedną trudną chwilę i wyjść z niej obronną ręką.

Ten rok będzie miał też swoją pozytywną stronę, gdyż możemy się spodziewać wielu ciekawych odkryć naukowych i historycznych, które mogą zmienić nasze spojrzenie na światową historię.

Nadal istnieje duży potencjał katastrof naturalnych, szczególnie pożarów, huraganów, a nawet może dojść do eksplozji wulkanu.

Rok ten symbolizują w wykresie BaZi dwa elementy Ziemi Yang. Bazując na Cyklu Pięciu Żywiołów, uważa się, że żywioł Ziemi Yang symbolizuje solidność, lojalność, niezmienność, odżywianie i karmienie, ale też pewną upartość, zatwardziałość oraz niechęć do zmiany. Znak Ziemi Yang często przedstawiany jest jako góra lub ogromna skała. Już z podstawowego oglądu wykresu roku widać, iż brak elastyczności może powodować zaostrzenie pewnych trudnych sytuacji i prowadzić do tendencji bezpośredniego konfliktu, szczególnie że będzie to czas poszukiwania uczciwości i zaufania.
Dziedzinami bezpośrednio powiązanymi z żywiołem Ziemi są: rynek nieruchomości, który ma niskie prognozy na rok 2018, a także przemysł wydobywczy oraz firmy z branży ubezpieczeniowej. Natomiast pojawi się bardzo korzystny czas dla odkryć z branży nowych technologii, różnych wynalazków naukowych czy ochrony zdrowia.

Chiński Nowy Rok księżycowy jest ruchomy i co roku przypada w różnych terminach – od końca stycznia do połowy lutego. Ponieważ wywołuje to niedomówienia i spory, postanowiono uprościć tę sprawę i zostało ustalone, że osoby, które chcą określić swoją przynależność do chińskiego znaku zodiaku powinny pamiętać, że panuje zasada mówiąca o tym, iż ten, kto urodził się na początku danego roku od 1 stycznia aż do 4 lutego, powinien, określając swój znak zodiaku, patrzeć na zwierzę zodiakalne poprzedzające jego rok urodzenia, gdyż to ono będzie jego zwierzęciem astrologicznym. W sprawach spornych używa się specjalnego kalendarza wyznaczającego początek nowego roku w określonych latach o określonych godzinach.
Oficjalne huczne obchody Roku Psa rozpoczną się w Chinach 16 lutego 2018 roku.

Astrologia Chińska opiera się na dwóch głównych cyklach: Niebiańskich Pniach i Ziemskich Konarach. Ziemskie Konary to 12 zwierzęcych znaków zodiaku, które występują w cyklu dwunastoletnim. Są to w kolejności: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik (czasami zwany też Zającem lub Kotem), Smok, Wąż, Koń, Koza (czasami zwana też Owcą), Małpa, Kogut, Pies oraz Świnia (czasami zwana Dzikiem). Poszczególnym znakom astrologicznych zwierząt przypisuje się określone cechy. Każdemu człowiekowi w zależności od roku ...

Wydanie

W najnowszym numerze

kk 2019 nowy rok
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.