Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Łowca
Wszechświat bez Wielkiego Wybuchu

Wszechświat bez Wielkiego Wybuchu

Wszechświat bez Wielkiego Wybuchu

Teoria Wielkiego Wybuchu jest najbardziej znanym i akceptowanym wyjaśnieniem początku, a następnie ewolucji wszechświata. Nie oznacza to jednak, że cały świat nauki akceptuje tę koncepcję. Do grupy uczonych kontestujących Wielki Wybuch dołączył brazylijski fizyk dr Juliano Cesar Silva Neves z Instytutu Matematyki, Statystyki i Naukowej Analizy Uniwersytetu w Campinas w stanie Sao Paulo.

Jak 28 listopada 2017 r. podał serwis „Space Daily”, dr Neves przedstawił w fachowym czasopiśmie „General Relativity and Gravitation” wyniki swych analiz dowodzących cykliczności wszechświata – kurczenia się i rozwijania go w pewnych sekwencjach. Neves sugeruje wyeliminowanie kluczowego aspektu standardowego modelu kosmologicznego: potrzeby osobliwości czasoprzestrzeni znanej jako Wielki Wybuch. Brazylijski uczony kwestionuje to, że czas miał początek. Według Nevesa wszechświat przechod...

Wydanie

W najnowszym numerze

kk 2019 nowy rok
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.