Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Martyna Świtkowska
Czas a szczęście

Czas a szczęście

Czy wiesz, jak brzmi jedna z najczęstszych wymówek w życiu każdego człowieka? „Nie mam teraz czasu” – wybrzmiewa w odpowiedzi na niechciane zaproszenie, pojawia się również jako wymówka, by nie iść na fitness czy siłownię. Co istotniejsze jednak, to najlepsze usprawiedliwienie przed samym sobą. Zawsze jest do zrobienia coś ważniejszego i pilniejszego.

Badania naukowe pokazują jednak, że to jedna z największych iluzji, w jakie współcześnie popadliśmy. Wiem, jaki argument pojawi się za chwilę w Twoim umyśle: „Przecież to absolutna prawda! Bardzo długo pracuję, do tego mam obowiązki domowe. Znalezienie wolnego czasu jest prawie niemożliwe”. Chcąc to zmienić, należy zacząć inaczej gospodarować czasem oraz pozbyć się pewnych nawyków myślowych.

By zadbać o jak najlepsze wykorzystanie czasu, który posiadasz, przejdź opisaną poniżej drogę.

Krok pierwszy: planuj świadomie. Mając niekończącą się listę zadań do wykonania, zaczynasz popadać w poczucie przepracowania. Robisz się podenerwowany, a Twoja uwaga coraz bardziej rozproszona. W dalszej konsekwencji stajesz się przemęczony, coraz mniej efektywny i bardziej zestresowany. Dlatego też niezwykle istotne jest, aby w sposób skrupulatny planować każdy swój dzień. Zadbaj o to, by na pi...

Wydanie

W najnowszym numerze

kk 2019 nowy rok
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.