Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Lena Drago
Jesteśmy wędrowcami

Jesteśmy wędrowcami

Poprzednio opisałam podróże poza ciałem i wyjaśniłam symbol lasu. Nasz baśniowy Janek wciąż terminuje u Baby-Jagi w jej chatce na kurzej stopce. Kurza stopka też jest symbolem – dziś noszą ją na szyi pacyfiści. W naszej mitologii symbolizowała Boga Najwyższego oraz Peruna i Welesa. Oznacza dobrą radę, odradzanie się, zmartwychwstanie.

Tutaj właśnie Janek uczy się i odbywa podróże astralne. Przy okazji może odniosę się do wszelkich wspomagaczy stosowanych przez szamanów i reklamowanych przez niektórych ludzi. Jestem temu zdecydowanie przeciwna. Podróż wywołaną środkami odurzającymi porównałabym do jazdy samochodem bez prawa jazdy i pod wpływem alkoholu. Tymczasem wystarczy minimum wysiłku i zrozumienia z naszej strony, aby podróże stały się nie tylko przyjemnością, ale także sposobem na poznanie.

Wystarczy oczyścić się – ale zdecydowanie nie na zasadzie, jaką proponują niektóre środowiska ezoteryczne, że wyobrażamy sobie, iż ściągamy z siebie negatywne emocje i odsyłamy je. Do kogo/na kogo odsyłamy? Wyobraźmy sobie, że nasze stany i emocje mają energetyczną formę. Stworzyliśmy ją i jesteśmy za nią odpowiedzialni. Jedyną drogą wymagającą jednak pracy i zrozumienia, jest miłość i wybaczenie. Zrówno komuś, jak i sobie. Rozumiem, że wiele ...

Wydanie

W najnowszym numerze

mkl2018
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.