Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maria Szyszkowska
Zgłębianie siebie

Zgłębianie siebie

Każdy z nas ma jakieś wyobrażenia o sobie. Poznawanie siebie to proces, który nie ma kresu. Ale większość z nas nie podejmuje tego trudu i nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że siebie nie zna. Sytuacje graniczne, skrajne, przynoszą nam świadomość tego, jacy jesteśmy. Ujawniają siłę albo słabość naszego charakteru, jak również przynoszą wiedzę o potędze naszej woli oraz hierarchii wyznawanych wartości.

Poznawanie siebie jest poważnym zadaniem, bowiem ostatecznie każdy z nas jest dla siebie punktem oparcia. Na ogół szukamy oparcia w kimś, co jest łatwiejsze, ale zawodne. Wyższy poziom świadomości skłania do tego, by ostatecznym punktem oparcia czynić ideały, które pragniemy urzeczywistnić.

Metody prowadzące do poznawania siebie to wiedza o człowieku w ogóle, zawarta w różnorodnych poglądach na świat. Potęguje ją sięganie do poezji i prozy. Obserwacja sposobu życia innych ludzi oraz kultywowanych przez nich ob...

Wydanie

W najnowszym numerze

kk 2019 nowy rok
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.