Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Jerzy Strączyński
Uzdrawiająca  moc natury (cz. V)

Uzdrawiająca moc natury (cz. V)

Świat przyrody jest światem niewyczerpanej różnorodności i złożoności zarazem oraz wielowymiarowym obszarem rzeczywistości, którego za pomocą naszego abstrakcyjnego systemu myślenia pojęciowego nie jesteśmy w stanie w pełni zrozumieć ani opisać. Są to zupełnie naturalne ograniczenia wiedzy pojęciowej, o czym często niestety zapominamy.

Jak zakłada ajurweda oraz starożytne tybetańskie nauki, wszystko we wszechświecie, także świadomość i ludzkie doświadczenie, powstało z subtelnych energii w kontakcie z naturą oraz pięcioma żywiołami: ziemią, wodą, ogniem, powietrzem i przestrzenią. Bez tych elementów oraz znajomości praw przyrody na fizycznym, materialnym poziomie (gleba, woda, ciepło słońca oraz powietrze) nie moglibyśmy utrzymać się przy życiu.

Powstanie świata, 
życia i żywiołów

Starożytna tradycja kosmologii bon (najstarsza duchowa tradycja Tybetu) wyjaśnia, że wszechświat i życie, podobnie jak uwarunkowana egzystencja jednostki, powstały z karmicznych śladów pozostawionych przez istoty z poprzedniego cyklu wszechświata, który uległ zniszczeniu.

Pierwszym elementem, który powstał z bardzo subtelnych kosmicznych wibracji, był eter. Z ruchu tego elementu powstało powietrze. Ruch eteru i powietrz...

Wydanie

W najnowszym numerze

kk 2019 nowy rok
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.