Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Grażyna Reptowska
Wewnętrzna moc

Wewnętrzna moc

Każdy z nas, będąc elementem ogromnego Wszechświata, może korzystać z mocy swego ducha, duszy i boskiej siły. Już Sokrates był przekonany, że wielka boska siła przyciąga wszystko. Ta niezwykła moc kryje się w każdej istocie. Jednak ludzie często nie wysilają się, by poznać tę nadzwyczajną, drzemiącą w nich energię. Wielokrotnie nie chcą się jej poddać, narzucając sobie to, czego domaga się zewnętrzna osobowość.

Sathya Sai Baba ustawicznie mówił do słuchaczy, że prawdziwą siłę człowieka stanowi jego wewnętrzny spokój i wewnętrzne szczęście. Taki stan można osiągnąć dzięki wejściu w kontakt z boską mocą w człowieku. Wtedy nasza dusza wie, jakie lekcje mamy odrobić na Ziemi. Zna doświadczeniach i pamięta, które wybraliśmy i dlaczego je wyselekcjonowaliśmy. Po zejściu na Ziemię duch wspomagający duszę „naciska” na naszą ziemską osobowość tak, by przerobiła owe wybrane lekcje. Wymaga też, byśmy dzielnie stawili czoła wielu życiowym wyzwaniom. Często właśnie te skomplikowane sytuacje i bardzo trudne wybory moralne są naszymi życiowymi lekcjami. Powinniśmy się ich nauczyć, by zdać końcowy egzamin przed przejściem na Tamtą Stronę. Świetnie o tym mówiła Elisabeth Kübler-Ross. Porównywała nasze ziemskie życie do miejsca obróbki charakterów. „Szlifowanie” siebie, wydobywanie pozytywnych cech i samorealizacja są dla nas wszystkich najważniejszym celem życia. Nie inaczej mówił Ramtha. Na wielu przykładach udowadniał, że duch zawsze wymaga od nas, abyśmy ewoluowali.

...
Wydanie

W najnowszym numerze

kk 2019 nowy rok
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.