Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Lee Majewski
Moje zmagania z rakiem

Moje zmagania z rakiem

Joga jest uważana za bardzo skuteczny środek leczniczy w wielu chorobach psychosomatycznych spowodowanych stresem lub niewłaściwym trybem życia. Terapeutyczne jej uprawianie związane jest nie tylko z ćwiczeniami fizycznymi, ale w tej samej mierze z umysłem i duchowością, ponieważ wszystkie choroby mają swoje źródło w naszej psychicznej postawie wobec życia i innych ludzi. Ze względu na ten pierwiastek duchowości wiele osób mylnie kojarzy jogę z religią. Między tymi dwoma pojęciami jest jednak zasadnicza różnica. Każda religia oparta jest na wierze w dogmat, natomiast joga opiera się na wierze we własne przeżycia i doświadczenia zdobyte w czasie praktykowania.  

Tu drobna dygresja i wyjaśnienie, jakie znaczenie według mnie ma pojęcie „joga”. Jest starożytną nauką obejmującą filozofię oraz różnorodne praktyki umysłowe i cielesne – medytacje, techniki oddychania (pranajama), pozycje palców i rąk (mudry), p...

Wydanie

W najnowszym numerze

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.