Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Kama Scudder
Jak sobie pomóc

Jak sobie pomóc

Gdyby ktoś nagrał film z jednego dnia swojego życia, coś w rodzaju prywatnego Big Brothera, zobaczyłby, ile „pary idzie w gwizdek”. Podczas zwykłych domowych zajęć nieświadomie wykonujemy zbędne ruchy i niepotrzebnie napinamy mięśnie.

Efekty nie każą na siebie długo czekać. Wieczorem wiele osób narzeka na zmęczenie, bóle kręgosłupa, głowy i nóg. Bez względu na to, czy dzień był wypełniony zajęciami, czy też na pełnym luzie. Jest jednak bardzo proste lekarstwo na te kłopoty – Technika Alexandra. Wiele sław aktorskich wypróbowało ją z powodzeniem, m.in. Judy Dench, Daniel Ratcliff, Hillary Swank, Jamie Lee Curtis, Paul Newman, Hugh Jackmann, Michael Caine, Jeremy Irons i Ben Kingsley. Chwalą ją również artyści estradowi jak Sting (znany miłośnik jogi), Madonna i Paul McCartney.

Fryderyk Alexander, Australijczyk z Tasmanii był chorowity od dziecka. Mimo tego uparł się, że będzie aktorem szekspirowskim. Już na początku swej kariery zaczął cierpieć na chroniczne zapalenie strun głosowych i powoli tracił głos. Ponieważ lekarze nie potrafili mu pomóc, a on sam nie miał zamiaru rezygnować ze sceny, na własną rękę zaczął szukać ratunku. Obserwował ...

Wydanie

W najnowszym numerze

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.