Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

7/2019 czwarty wymiar
Jerzy Strączyński
Energia i życiodajny (praniczny) oddech (cz. II)

Energia i życiodajny (praniczny) oddech (cz. II)

Na Wschodzie świadoma praca z oddechem była od stuleci integralną częścią różnych odmian jogi. Technika ta wzbudziła poważne zainteresowanie w świecie zachodnim. Niektórzy psychologowie zaczęli włączać ją do procesu terapeutycznego.

Zauważyli, że metoda ta skutecznie wspomaga proces oczyszczania ciała i umysłu z blokad, emocjonalnych napięć, a nawet urazów psychicznych. Dlatego też praca z oddechem stała się ważnym czynnikiem stosowanym w samouzdrawianiu pranicznym oraz różnych technikach relaksacyjno-oddechowych. Wielu bioenergoterapeutów w trakcie uzdrawiania, by nie pracować energią własną i nie osłabiać się samemu, czerpie energię z zewnątrz, właśnie poprzez oddech praniczny. Metody tej nauczam już od wielu lat na swoich kursach bioenergoterapii oraz samouzdrawiania.

Kontrola oddechu
Już od dawna wiadomo, że oddech jest tą czynnością fizjologiczną, która odbywa się zarówno świadomie, jak i bezwiednie. Możemy go kontrolować lub pozwolić, by jak wiele innych procesów wewnętrznych – był automatyczny. Techniki oddechowo-energetyczne stanowią doskonałą, uzupełniającą metodę pozwalającą opanować nie tylko ciało,...

Wydanie

W najnowszym numerze

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.