Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Maria Szyszkowska

Szlakiem świętej geometrii (cz. II)

W poprzednim numerze rozpoczęliśmy wyprawę szlakiem ley lines, tajemniczych linii mocy, na terenie Wielkiej Brytani (Szkocji i Walii). W tym odcinku przeciesiemy się na chwilę do Londynu, Glastonbury i portugalskiej Sintry.

Londyn

Jeden z wierzchołków brytyjskiego trójkąta mocy znajduje się w stolicy Anglii, Londynie. W samej metropolii także występuje magiczny trójkąt, spotkamy tam też kilka miejsc o podwyższonym poziomie energetycznym.

Wiele legend na świecie, począwszy od historii pierwszej świątyni jerozolimskiej, wiąże szczęście danego miejsca z występowaniem w nim w stanie nienaruszonym jakiegoś symbolu, najczęściej kamienia węgielnego. Starożytny Londyn, założony przez Rzymian w czasach cesarza Klaudiusza, wytyczony był ściśle według zasad świętej geometrii. Najważniejsze świątynie rzymskie, jak i ośrodki działalności druidów, znajdowały się w miejscach mocy. Nic dziwnego, antyczny Londyn posiadał własne menhiry i kamienne kręgi, a święty kamień wytyczał energetyczny hot spot („gorący kamień”) miasta. Po zbombardowaniu Londynu w 1940 roku przez Niemców artefakt ów przeniesiono w okolice ka...

Wydanie

W najnowszym numerze

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.