Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Adam Bytof
Trening jasnowidzenia

Trening jasnowidzenia

W poprzednim artykule opisałem kilka przypadków wykorzystania naturalnych zdolności prekognicyjnych (przewidywania przyszłych wydarzeń), które większość z nas posiada, nie zdając sobie z tego sprawy, do trafnego typowania ruchów cen na giełdzie. Nie jest to jedyna forma wykorzystywania naszych zdolności PSI do zarabiania pieniędzy. Niestety, inne formy takich zdolności nie dają się tak łatwo badać (jak typowanie na giełdzie lub obstawianie zakładów u bukmacherów), pozostają więc domeną spekulacji.

Zarówno prekognicja, intuicja, jak i twórcze rozwiązywanie problemów oparte są o podobne mechanizmy komunikacji z naszą podświadomością. Delikatne informacje o przyszłości, doskonałe pomysły, intuicyjne wglądy przydają się nie tylko w grze na giełdzie, ale także w biznesie, twórczości artystycznej, w medycynie, wykonywaniu zawodów prawniczych oraz w wielu innych profesjach. W procesie docierania do nich problemem są dwa rodzaje zakłóceń: zbyt dużo bodźców zewnętrznych oraz zbyt dużo racjonalnych myśli i skojarzeń. „Zagłuszanie mentalne” jest jednym z największych problemów, z którymi ludzie eksperymentujący z prekognicją oraz z twórczym rozwiązywaniem problemów muszą sobie poradzić.

W przypadku przewidywania ruchu cen walut lub akcji świadome obserwacje i oczekiwania racjonalnego umysłu mogą całkowicie zaburzyć proces docierania do subtelnych danych parapsychicznych. Dlatego tak trudno przeprowadzać w tym zakresie eksperymenty w pojedynkę. Standardową procedurą jest zastąpienie wzrostu i spadku cen obrazkami. Opisałem tę procedurę w poprzednim artykule. Cała zabawa polega na tym, że „medium” nie może wiedzieć, co tak naprawdę jest przedmiotem eksperymentu, a już z pewnością nie może sam sobie kodować wzrostu i spadku cen przy pomocy obrazków. Nie powinien nawet widzieć obrazu, który zostaje odrzucony, a jedynie obraz, który zostaje „wylosowany” przez ruch ceny i pokazany jako „feedback”. Potrzebuje zatem zaufanego współpracownika lub grupy współpracowników.

Aby sprawnie opisywać pierwsze skojarzenia, które mają charakter zmysłowy i unikać „etykietkowania” skojarzeń, zbyt wcześnie nadając spontanicznym obrazom i wrażeniom zmysłowym abstrakcyjne nazwy, trzeba poćwiczyć umiejętność tłumienia „zagłuszania mentalnego”. Te same techniki, które pomagają rozwijać nasze zdolności PSI, służą do rozwijania zdolności twórczego myślenia, intuicji oraz kontroli emocjonalnej. Głównymi metodami są: medytacja, praktyka deprywacji sensorycznej (także procedura Ganzfeld), proces Image Streaming (Strumień Wyobrażeń) oraz protokoły Remote Viewing, rozwinięte przez uczestników programu Stargate.

Medytacja doskonale wycisza nas emocjonalnie, uspokaja, odrywa od świata zewnętrznego, wyrabia skupienie na rzeczywistości wewnętrznej, pozwala zdystansować się wobec racjonalnego myślenia, a nawet myślenia w ogóle, wytwarzając stan „pustki mentalnej”, która bardzo sprzyja przebiciu się informacji PSI. Podobnie działa deprywacja sensoryczna. Z tego powodu w tysiącach eksperymentów nad ESP (Extra Sensory Perception – postrzeganie pozazmysłowe) używano tzw. procedury Ganzfeld. Odcina ona bodźce słuchowe i wzrokowe poprzez założenie słuchawek, w których słychać biały szum maskujący dźwięki z otoczenia, oraz nałożenie na oczy połówek piłeczek pingpongowych, pod którymi widać tylko jednolite pole wzrokowe, bez żadnych obiektów (ganz feld – pełne pole). Mózg w tych warunkach znakomicie się wycisza i ułatwia dotarcie do informacji parapsychicznych, twórczych i intuicyjnych.

Strumień Wyobraźni to ćwiczenie, które uczy nas dystansu wobec racjonalnego myślenia. Jego istotą jest głośne opisywanie pierwszych skojarzeń o charakterze zmysłowym, bez zwracania uwagi na ich spójność, racjonalność i logiczność. Musimy odstawić na bok wewnętrznego krytyka, cenzora, logiczny umysł. Idziemy...

Wydanie

W najnowszym numerze

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.