Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Piotr Derentowicz
Trzecie oko

Trzecie oko

W linii środkowej mózgu znajduje się gruczoł wewnętrznego wydzielania o kształcie szyszki – szyszynka nazywana też „trzecim okiem”.  

Pojawia się ona w płodzie człowieka w 49 dniu jego rozwoju. Jest najbardziej odżywioną częścią organizmu – otrzymuje najlepszej jakości krew, tlen i składniki odżywcze. Zawiera fotoczułe komórki, jak siatkówka, zaopatrzone w pigment obecny w oczach fizycznych. Szyszynka jest szczątkowym okiem, które reaguje na światło zewnętrzne dzięki połączeniom nerwowym z naszymi oczami. Spełnia w organizmie szereg ważnych funkcji: wytwarza m.in. hormon melatoninę, zarządza rytmem dobowym, jest siedzibą duchowości, intuicji i świadomości.

NIEZWYKŁA HISTORIA
Szyszynka znana była już tysiące lat temu. W Egipcie nazywano ją Okiem Horusa. Egipcjanie czcili ją do tego stopnia, że była mumifikowana oddzielnie. W Indiach określano ją „okiem intuicji”. I tak jest w rzeczy samej. Umożliwia bowiem patrzenie, ale w świat duchowy (barwne sny, wizje, podróże poza ciałem, postrzeganie poprzednich wcieleń...

Wydanie

W najnowszym numerze

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.