Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Jerzy Strączyński
Naturalny oddech – energia – świadome oddychanie (cz. IV)

Naturalny oddech – energia – świadome oddychanie (cz. IV)

Na Wschodzie świadomy, praniczny oddech służy czerpaniu energii ze świata przyrody i otaczającego środowiska oraz jej wymianie. Często przy wydechu sugeruje się wydychanie negatywnej energii (zmęczenie, stres, problemy, choroba itp.). Przy wdechu zaś pobieranie czystej, uzdrawiającej, zdrowej energii.

Ważna jest też świadomość, czy i w jaki sposób odczuwamy energię oddechu, który wędruje po naszym ciele. Czy fala oddechu swobodnie przepływa przez prawą i lewą połowę ciała, jego przód lub tył czy też nie. Te wszystkie odczucia są ważne, ponieważ umożliwiają identyfikację napięć w ciele, blokad przepływu energii, integrację lub dezintegrację całego ciała lub jego części.

Energetyczny
system człowieka

Według Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i innych wschodnich systemów filozoficzno-medycznych w organizmie każdego człowieka istnieje subtelny, niefizyczny system energetyczny oraz zintegrowany z nim ciągły przepływ ważnych informacji i witalnej energii. Energie te poruszają się określonymi ścieżkami w ciele, zwanymi meridianami lub kanałami energetycznymi. Kiedy przepływają swobodnie i bez zakłóceń, mają naturalną tendencję do samoregeneracji i odnowy, a fizyczne ciało jest zdrow...

Wydanie

W najnowszym numerze

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.