Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Jan Tulik
Szczeliny czasu

Fot.: www.pixabay.com

Szczeliny czasu

Nagłe zniknięcia ludzi, świetlne kule i krzyże, kręgi zbożowe, zjawisko UFO – to tematy, jakie podejmuje Arkadiusz Miazga w nowej książce Magiczna rzeczywistość. UFO, folklor i para fizyczna siła.

W przedmowie do niej Arkadiusz Miazga przypomina czytelnikom, że „współcześni ludzie paradoksalnie niewiele różnią się od ludzi z okresu średniowiecza”. Ludzie światli oraz alchemicy, a także niektórzy duchowni podejmowali próby interpretacji niecodziennych zjawisk, przymierzali je niejako do ówczesnego stanu wiedzy czy interpretacji religijnych. Ludzkość nieustannie żyje w dwóch światach: fizycznym i duchowym. Podkreśla autor, że „nie jesteśmy koroną stworzenia na Ziemi”. Zdajemy się w ogóle nie myśleć, czym dla naszych potomnych będzie Ziemia, na naszych oczach podlegająca straszliwej degradacji.

Książka A. Miazgi skupia się na przywoływaniu udokumentowanych – także przez niego samego – przypadków UFO na Ziemi. Ważne jest też to, że autor – jak sam wyznaje – od 20 lat rejestruje i analizuje te zjawiska, lecz nie bezkrytycznie oraz poszukuje nowej ich interpretacji. „Kto ukrywa się za iluzoryczną, ale jakże cienką zasłoną UFO?”, „Kim oni są?” – pyta w jednym z rozdziałów.

Goście spoza Ziemi to tradycyjna już wersja na temat kosmitów. Ale nie od rzeczy będzie zadać sobie pytanie, czy nie wchodzą pomiędzy te szczeliny niewiadomego także supernowoczesne projekty wojskowe. Autor jednak podaje chwilami w wątpliwość tradycyjnie pojmowanych „kosmitów”, czyli przybyszów z innych galaktyk. Podpowiada, że należy spoglądać na niewyjaśnione zjawiska holistycznie, nie oddzielać od nich takich pojęć jak okultyzm, demonologia, spirytyzm czy podobne. „Analizując aspekt siły, za którą ukrywa się UFO, można odnieść wrażenie, że siła ta posiada gigantyczną możliwość manipulacji ludzką psychiką, którą wykorzystuje dla swoich nieznanych nam celów” – pisze.

Ważne są słowa Johna Keella, które A. Miazga przytacza: „wygląda na to, że otacza nas niemal niewidzialny świat, który manipuluje nami w dowolny sposób”. W Magicznej rzeczywistości… napotykamy więcej niż dziesiątki przykładów różnorodnych zjawisk niedających się wyjaśnić. Autor podaje przykłady dziwności z chwili niemal obecnej, ale sięga także do zamierzchłych czasów, kiedy to ludzkość ich doświadczała. Zapoznajemy się też np. z istotą „błędu”, z płomykami czy świetlistymi kulami, niemocą w porozumieniu się z czymś czy kimś nowym, i ze „szczeliną czasu”.

Myśl Carla Gustawa Junga w tym aspekcie jest charakterystyczna i wciąż dla nas ważna: „Jeśli czegoś nie potrafimy podeprzeć naukowym dowodem, to nie znaczy, że nie istnieje, a tylko być może nasza wiedza jest jeszcze za mała, żeby móc to ująć w naukowe ramy”. Jung dopuszcza możliwość rozwiązywania zagadek z czasem, gdy ludzkość nabędzie szerszej wiedzy naukowej, ale jednocześnie zwraca uwagę, że nie ma żadnej gwarancji na pełne i ostateczne rozstrzygnięcie niepoznawalnego. Bo skoro inne światy mogą zamieszkiwać naszą świadomość i podświadomość, skoro możemy być poddawani skutecznej manipulacji, cóż może nam pomóc „miara i waga”? Przy tym warto mieć na uwadze mowę o Obcych w Biblii. Kim są wzmiankowani pobieżnie w Księdze Rodzaju „synowie Boga”, którzy mieli spłodzić z ziemskimi kobietami olbrzymów – nefilim? Kontynuację ich historii znajdziemy w apokryficznej Księdze Henocha.

A. Miazga przywołuje szereg przykładów na tzw. szczelinę czasu. Właściwie od wieków notuje się nagłe zniknięcia – zwłaszcza ludzi, którzy jakby rozpływali się na oczach innych. Podany przykład rodziny Langów z Teksasu jest znamienny. Pan Lang wyszedł w kierunku pastwiska i nagle zniknął na jej i przyjaciół oczach. Bez śladu. Po roku jego córka weszła w dziwnie wysoki okrąg trawy, gdzie po raz ostatni widziano ...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.