Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Ilona Słojewska
Żyj w zgodzie z przyrodą


Fot.: www.pixabay.com

Żyj w zgodzie z przyrodą

Czy warto poznać kalendarz Natury? Ależ tak! I to z wielu powodów. Przede wszystkim podpowiada, jakie znaczenie dla ludzkiej psychiki i zdrowia ma każdy miesiąc. Dowiemy się też, jaką energię będzie wysyłać w naszym kierunku w 2019 roku i w jaki sposób możemy ją wykorzystać. Daje również do zrozumienia, które życzenia oraz cele warto zrealizować w danym miesiącu i, co ważne, będzie wspierać nasze działania w tym zakresie. Kalendarz Natury podpowie nam, na czym powinniśmy skoncentrować się w danym miesiącu.

Każda pora roku inicjuje w człowieku różne wewnętrzne procesy i wprowadza do naszego życia określony porządek. Wiosna pobudza do wzrostu, rozwoju, prowokuje do otwierania się na świat. Lato to czas rozkwitania, dojrzewania, zbierania doświadczeń i wychodzenia na zewnątrz. Jesienią dzielimy się z otoczeniem tym, co udało się nam zebrać latem. Zima natomiast niesie ciszę, każe zajrzeć do własnego wnętrza oraz pielęgnować kontakty z innymi.

Warto dowiedzieć się, co czeka nas w nadchodzącym roku. Istotne jest to, że każda pora roku oraz miesiące układają się w określony cykl. Po czasie aktywnym zawsze następuje pasywny. Wyjątkiem są czerwiec, lipiec i sierpień. Te trzy następujące po sobie miesiące są aktywne, tak jak natura w tym czasie. Warto się więc dowiedzieć, dlaczego tak jest i jak wykorzystać dla siebie jej właściwości.

Styczeń (pasywny)

Księżycowa energia daje wewnętrzną siłę

Miesiąc ten należy do zimy. Najważniejsza w nim jest cisza, i to zarówno wokół nas, jak i w naszym wnętrzu. Styczeń sprzyjać będzie zaglądaniu do zakamarków duszy po to, żeby zebrać wszystkie wrażenia minionego roku i je przeanalizować. Jego energia każe zastanowić się nad naszymi poczynaniami – i tymi dobrymi, i tymi negatywnymi. Wyciągnięte wnioski i efekty staną się bazą w 2019 roku. Z niej należy czerpać podczas realizacji zadań. Jeśli będzie w nas dużo energii oraz zapału, to warto zużyć je, dążąc do nowych celów. Jeśli natomiast bilans ujawni stare problemy, to rozwiążmy je natychmiast. Inaczej zabraknie nam rozpędu do wejścia w nowy rok i pozostaną w nas wątpliwości oraz powody do dalszego narzekania.Luty (aktywny)

Nowe światło rozjaśni nasze wnętrze

Luty to bardzo zimny miesiąc. Niskie temperatury, śnieg, lód i porywiste wiatry zatrzymają nas w domu, co będzie sprzyjało skupieniu uwagi na własnej osobie. Zaglądamy więc do swojego wnętrza, by dostrzec w nim jak najwięcej kwestii, które chcielibyśmy wyjaśnić. Dzieje się tak, ponieważ w tym czasie w przyrodzie panuje klarowność, jasność i świeżość. Warto je wykorzystać dla siebie. To dobry moment na skonkretyzowanie najbliższych celów. A w ich realizacji będą nas wspierać energie panujące w naturze w tym miesiącu. Luty zdecydowanie nas ożywi, uaktywni, uruchomi bogactwo pomysłów i życiowych koncepcji. Powinniśmy wykorzystać ten czas na wynalazczość i twórczość oraz nawiązanie kontaktów z wyższymi wymiarami. Marzec (pasywny)

 Odkrywamy w sobie wewnętrzną siłę

Mimo że marzec zalicza się do miesięcy pasywnych, jego druga połowa znacznie się ożywia. Będzie sprzyjać naszemu rozwojowi wewnętrznemu oraz otwieraniu się na bodźce zewnętrzne. Z jednej strony miesiąc ten tkwi jeszcze w zimie, ale z drugiej wyrywa się ku nowym perspektywom. I tak samo będzie z nami. Ożywiająca się przyroda zachęci nas do aktywności. Swój udział w tym ma słońce, które wysyła do nas coraz więcej pobudzającej energii. W marcu poczujemy się silnie związani z własnym wnętrzem i będziemy mogli obserwować zmiany, jakie w nim zachodzą. Z coraz większym optymizmem zaczniemy otwierać drzwi do świata marzeń. Marzec sprzyja również pogłębianiu związków z najbliższym otoczeniem i wyzwoli w nas chęć niesienia pomocy innym. Sprawi też, że i do nas zaczną przychodzić same dobre rozwiązania oraz sytuacje.

Kwiecień (aktywny)

Coraz więcej słonecznej energii

Miesiąc ten należy już do wiosny i kontynuuje wsparcie marca w zakresie naszego rozwoju oraz otwarcia się na świat. W kwietniu przyroda rozkwita w pełni, ...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.