Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Katarzyna Kaczmarek
Zdjemuje klątwy, uroki...


Fot. z archiwum IWW

Zdjemuje klątwy, uroki...

Uważa, że ściąganie klątw, uroków, niesienie pomocy cierpiącym i strapionym to jej przeznaczenie, a w dzisiejszych czasach jej wiedza i umiejętności są jeszcze bardziej potrzebne niż dawniej.

Sofija Błagojarowa, którą przedstawiliśmy w „Czwartym Wymiarze” nr 7/2018, nazywana przez swoich klientów lekarzem duszy lub nowoczesną szeptuchą, znów będzie przyjmować w Polsce od połowy stycznia. W czasie poprzedniej wizyty pomogła wielu potrzebującym.

Urodziła się w wiosce starowierców położonej obok góry Elbrus na Kaukazie. Jej prababcia, babcia i mama były szeptuchami. Sofija od dziecka przypatrywała się ich pracy, poznawała nazwy ziół, przepisy na mikstury, uczyła się „szeptania”, czyli wypowiadania modlitw i zaklęć. Potem wciągnęło ją zwykłe życie, zamieszkała w internacie, poszła do szkoły, na studia.

– W głębi serca nie byłam szczęśliwa w „wielkim świecie” – wyznaje Sofija. – Po ukończeniu uniwersytetu nie chciałam pracować jako urzędniczka, ponieważ czułam, jakbym odwracała się od cierpienia, które jest dookoła mnie. Pewnego dnia poprosiłam...

Wydanie

W najnowszym numerze

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.