Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

7/2019 czwarty wymiar
Tekst i zdjęcia Anna Frankowska
WSZYSTKO  JEST KOLOREM

WSZYSTKO JEST KOLOREM

MAŁGORZATA MUSIOŁ rozkłada na stole swój warsztat pracy: arkusz koloroskopu ze specjalną tabelką do zapełnienia kolorami z rubrykami przypisanymi poszczególnym liczbom, tuzin flamastrów, szklany ekranik z podwójnej szyby zawierający wewnątrz kolorową oliwę i piasek. Gdy się nim porusza, tworzą się różnobarwne „pejzaże” z nieregularnych plam. Ten gadżet przywieziony znad morza Małgorzata lubi mieć na biurku, gdy zabiera się za pracę nad koloroskopem.

Poprzez koloroskop, czyli świadomą pracę z kolorami możemy mieć ogromny wpływ na swoje życie. Możemy wiele jego obszarów udoskonalić, zniszczyć blokady, które ograniczają nas w rozwoju, możemy o wiele szybciej i łatwiej realizować swoje cele. Istotą koloroskopu jest zdobycie takiej wiedzy i takiej świadomości, aby móc i chcieć świadomie pracować z kolorami, aby tak aranżować przestrzeń wokół siebie, by wykorzystywać kolory do swoich potrzeb. Kiedy nie jesteśmy świadomi mocy i oddziaływań kolorów, to one sterują nami, wywołując na przykład złe samopoczucie, złe relacje z ludźmi, zakłócenie harmonii w sferze rodziny czy finansów. Powinniśmy tak pracować z kolorami, aby stać się harmonijną kolorystyczną pełnią, aby stać się taką wspaniałą tęczą kolorów, którą naprawdę każdy z nas mógłby się stać, gdyby tylko chciał.

 

Przychodzi na spotkanie ubrana w intensywnie kora...

Wydanie

W najnowszym numerze

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.