Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

7/2019 czwarty wymiar
Marta Pietrzykowska
Rok Ziemnej Świni 2019

Rok Ziemnej Świni 2019

Każdy początek nowego Chińskiego Roku jest ważnym momentem zarówno dla człowieka, jak i przestrzeni, w której żyje i pracuje. Wraz z nadejściem nowego roku zmienia się energia, która przez kolejne 12 miesięcy będzie miała duży wpływ na nasze zdrowie, życie, relacje z ludźmi i powodzenie finansowe. 4 lutego 2019 roku rozpoczyna się rok Ziemnej Świni, która w różnych kulturach np. w Japonii, Wietnamie czy Kambodży zwana jest też Dzikiem i przedstawiana jest jako dzika świnia z kłami. Możemy przygotować się do tego na wiele sposobów.

Świnia jest ostatnim, dwunastym znakiem chińskiego zodiaku, co zwiastuje tendencję związaną z zamknięciem określonego cyklu oraz przygotowaniem się na nowy czas. Występowanie takiej kombinacji żywiołów wody i ziemi w filarze 2019 roku symbolizuje brak solidnego oparcia i tendencję do obietnic bez pokrycia czy też pustych gestów. Nadal pojawiać się będą światowe konflikty oraz nieporozumienia, które tylko z pozoru mogą wyglądać na błahe. Warto pamiętać, że Świnia symbolizuje także energię męską, co jest szczególnie ważne, że gdy patrząc na zodiakalne zwierzę, widzimy agresywnego Dzika, a nie tolerancyjną, uczciwą i spokojną Świnię.

Uważa się, iż nadchodzący rok nie będzie zbyt dobry do inwestowania w nowe przedsięwzięcia. Raczej należy zająć się pomnażaniem i kumulowaniem oszczędności, aby je potem wydawać na ściśle zaplanowane i przemyślane cele. Nawet u nas Świnia symbolizuje skarbonkę, do której zbieramy oszczędności. Giełda może w 2019 roku przeżywać swoje znaczne wzloty i upadki, szczególnie słabszym okresem może być wiosna i początek lata (kwiecień, maj i czerwiec) oraz listopad będący miesiącem Świni. Korzystniejsze miesiące na inwestycje na giełdzie to początek roku oraz jego ostatni miesiąc.

W ciągu całego roku, ze względu na występujący konflikt żywiołów, będzie istnieć zagrożenie konfliktami zbrojnymi i zamachami terrorystycznymi. Mogą zdarzyć się katastrofy naturalne, szczególnie związane bezpośrednio z wodą i ziemią.

Szykują się więc kolejne transformacje i kontynuacja zmian na świecie, a także w Polsce. Nadal będą się rozwijać silne ruchy narodowościowe. Czekają nas zmiany liderów. W astrologii chińskiej dużą wagę przydaje się temu, co już wydarzyło się w latach Ziemnej Świni.

Będzie to czas bardzo dziwny i nierówny. Zaleca się, aby w całym roku trzymać się z dala od podejrzanych spraw, nie dawać wiary plotkom, zazdrośnikom, wichrzycielom oraz zachować spokój nawet w trudnych sytuacjach. Szczególnie że w astrologii chińskiej Świnia to zwierzę towarzyskie, przyjacielskie, uczciwe, idealistyczne i lojalne. Jednak przypisuje się mu także dużą naiwność, dążenie do wykorzystywania okazji do zabawy oraz świętowania. Dlatego zaleca się bardzo szczegółowe planowanie swoich działań, gdyż ufna Świnia może doświadczyć tendencji do wykorzystywania jej. Będzie to rok, w którym przyjęcie właściwej strategii działania pomoże przetrwać niejedną trudną chwilę i wyjść z niej obronną ręką, nie tylko osobom urodzonym w roku Świni, ale także w latach Bawołu czy Węża.

W tym roku możemy się spodziewać, na szczęście, wielu ciekawych odkryć naukowych czy artystycznych dokonań. Osoby urodzone w roku Świni to np. znany pisarz Stephen King oraz filantrop i człowiek wspierający wynalazki Elon Musk. Pamiętajmy, iż Woda Yin to także inspiracja, delikatność i wsparcie we wzrastaniu. Woda Yin jak kropla, powoli, ale zdecydowanie zasila rośliny w ich wzroście. Uważa się, że doświadczymy dalszego wewnętrznego zrozumienia spraw na wielu poziomach, również tych mistycznych.

W astrologii chińskiej, która opiera się na dwóch głównych cyklach: Niebiańskich Pniach i Ziemskich Konarach, mamy 12 Ziemskich Konarów – to 12 zwierzęcych znaków zodiaku: Szczur, Bawół, Tygrys, Królik (czasami zwany też Zającem lub Kotem), Smok, Wąż, Koń, Koza (czasami zwana też Owcą), Małpa, Kogut, Pies oraz Świnia (czasami zwana Dzikiem). Każdy człowiek w zależności od roku urodzenia ma przypisany jeden z dwunastu znaków chińskiego zodiaku. Nie tylko w Chinach, ale także w całej Azji przykłada się dużą wagę do prognoz astrologicznych na dany rok, pragnąc dowiedzieć się z wyprzedzeniem, jakie tendencje będą przyświecały określonym znakom zodiaku. Różni astro...

Wydanie

W najnowszym numerze

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.