Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

8/2019 Czwarty wymiar
Łowca

NA TROPIE BADAŃ, ODKRYĆ, TAJEMNIC

Meteoryt, który zniszczył Sodomę Popularny przekaz starotestamentowy mówi o zagładzie Sodomy i Gomory. Według Biblii, Bóg zniszczył te miasta, bo ludzie w nich stali się grzeszni. Gniew Boży zamanifestował się ogniem z niebios. Nowe badania naukowców dowodzą, że faktycznie w czasach biblijnych doszło do katastrofy wywołanej przez siłę z kosmosu.

Meteoryt, który zniszczył Sodomę

Popularny przekaz starotestamentowy mówi o zagładzie Sodomy i Gomory. Według Biblii, Bóg zniszczył te miasta, bo ludzie w nich stali się grzeszni. Gniew Boży zamanifestował się ogniem z niebios. Nowe badania naukowców dowodzą, że faktycznie w czasach biblijnych doszło do katastrofy wywołanej przez siłę z kosmosu.

Kierowany przez dr. Philipa Silvię zespół uczonych z Trinity Southwest University odkrył ślady eksplozji meteorytu, do której 3700 lat temu doszło na północ od Morza Martwego. Jak 26 listopada 2018 r. podały „Science News”, naukowcy uważają, że ta katastrofa może być łączona z zagładą biblijnych Sodomy i Gomory.

Nad Morzem Martwym osadnictwo rozwijało się przez tysiąclecia i nagle w epoce brązu region ten opuszczono na blisko siedem stuleci. Według dr. Silvii, ok. 1700 r. p.n.e. kataklizm zniszczył osady i sprawił, że gleba na długo stała się nie...

Wydanie

W najnowszym numerze

8/2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.