Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Tekst i zdjęcie Anna Frankowska
JESTEŚ  SWOJĄ APTECZKĄ

JESTEŚ SWOJĄ APTECZKĄ

Wielu chorych, szukając pomocy u lekarzy i farmaceutów, nie zdaje sobie sprawy z tego, że wspaniałą apteczkę mogącą zapobiec niektórym chorobom czy też uśmierzyć przebieg już istniejących dolegliwości, nosi zawsze przy sobie. To po prostu energia wszechświata i różne metody uzdrawiania, których łatwo się nauczyć.

Ciało, dusza i umysł są energetyczną jednością. Jeśli zostanie ona zakłócona stresem, traumą, chronicznym przemęczeniem itp., to wynikiem tego jest choroba. Zanim jednak rozwinie się na dobre, ciało już wcześniej wysyła sygnały wskazujące, na co człowiek powinien zwrócić uwagę. Istnieje przekonanie, iż problemy ze wzrokiem i ze słuchem są sygnałem, że zbyt długo tkwimy w jakiejś niemiłej sytuacji czy też w towarzystwie ludzi, których wcale nie lubimy. Osobiście z tym akurat się nie zgadzam, ponieważ od wielu lat mam kłopoty ze wzrokiem, a wokół nie dzieje się nic takiego, czego nie chciałabym widzieć. Gdy mówię o tym Iwonie Przybylskiej de Acosta – Wielkiej Mistrzyni Reiki, uzdrowicielce, szamance, wspaniałej nauczycielce duchowej, od razu pyta: – A jak twoja wątroba? 

Wątroba zaczyna chorować, gdy nosimy w sobie nieodreagowaną agresję, nie potrafimy realizować swoich marzeń, bronić swoich poglądów. Zdarza się to najczęściej osobom, które pozwalają, by je zdominowali i zakrzykiwali bardziej przebojowi współpracownicy czy członkowie rodziny, a potem popadają we frustrację, depresję, mają pretensje do losu i do samego siebie. Jednak zanim na dobre zachoruje wątroba, najpierw słabną oczy, włosy i paznokcie. Warto zapamiętać ten „system wczesnego ostrzegania”: jeśli masz kłopoty z włosami, paznokciami, oczami, nie tylko wybierz się do lekarza, ale także naucz się bronić swoich racji, realizować wbrew wszystkim i wszystkiemu swoje własne plany i marzenia.

Przewlekłe choroby gardła zawsze są informacją o tym, iż boimy się głośno mówić o swoich potrzebach i poglądach. Chorowita osoba pozbędzie się problemów z gardłem dopiero wówczas, kiedy nabierze poczucia własnej wartości i odważy się głośno wypowiadać swoje racje. Choroby nerek, a zwłaszcza kamienie i piasek, to niezałatwione problemy z przeszłości. Jeśli nie potrafimy odciąć się od nieszczęśliwej, traumatycznej przeszłości, jeśli porządkowanie trudnych spraw odsuwamy wciąż „na potem”, one – jakby zastygłe, skamieniałe – odkładają się w nerkach i nas gnębią. Problemy z kręgosłupem to także informacja o schematycznym myśleniu, kurczowym, bezkrytycznym trzymaniu się nie zawsze mądrych i prawdziwych zasad czy poglądów.

Jeśli nie oczyścimy swojej przeszłości, choroba będzie nawracać, a nawet się nasilać. Każdy chorujący organ przekazuje nam informacje nie tylko o tym, że trzeba iść do lekarza, zrobić badania, podjąć kurację, ale również o tym, jak możemy pomóc sobie sami, w jakim kierunku pracować nad swoimi emocjami, cechami charakteru, nawykami, stosunkiem do ludzi i do świata.
 Jedną z metod, która świetnie się do tego nadaje jest

REIKI
 Iwona Przybylska de Acosta, która jest m.in. Wielką Mistrzynią Reiki i wykształciła kilkaset, a może nawet kilka tysięcy osób na całym świecie, byłaby bardzo szczęśliwa, gdyby tę metodę znali wszyscy. – Bo reiki to taka metoda przekazywania Uniwersalnej Energii Życia, którą może wykonywać każdy człowiek, w każdym miejscu na świecie, o każdej porze. – Opanować techniki przekazywania oraz otrzymać inicjację pierwszego stopnia może nawet 14-letnie dziecko – mówi Iwona. – Bo przekazując reiki, nie przekazujemy nikomu swojej energii i nie odbieramy nikomu jego energii. Jesteśmy tylko kanałem przepływu energii uniwersalnej, oddziałującym poprzez odpowiednie przykładanie rąk na wszystkie obszary fizyczno-umysłowo-duchowe człowieka, któremu robimy zabieg. Podczas terapii łączymy uzdrawianą osobę z harmonią wszechświata, uruchamiamy naturalny proces samouzdrawiania, który pozytywnie działa zarówno na chorego, jak i na osobę wykonującą zabieg.

O skuteczności reik...

Wydanie

W najnowszym numerze

seminarium 2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.