Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

8/2019 Czwarty wymiar
Ryszard Ulman

Nienowe spojrzenie na radiestezję

Refleksje po artykule Tomasza Sitkowskiego „Nowe spojrzenie na radiestezję” zamieszczonym w „Czwartym Wymiarze” nr 3/2019.

W 1979 r., kiedy mój znajomy demonstrował działanie wahadła nad moją dłonią, sądziłem, że jest to sprytna sztuczka. Wirujące po okręgu nad wnętrzem dłoni dawało mi odczucie łaskotania, mrowienia na skórze dłoni. Sprawdzałem, czy nie ma tam jakiegoś przyklejonego włosa dającego to odczucie. Krzysztof z Łańcuta, w przyszłości jeden z najlepszych znanych mi płatnerzy, stwierdził, iż jest to promieniowanie radiestezyjne. Widząc moje zainteresowanie, skierował mnie do Stowarzyszenia Radiestetów w Poznaniu wydających literaturę związaną z radiestezją. Tak zaczęła się moja przygoda związana z radiestezją, która zaprowadziła mnie do bioenergoterapii i w końcu naturoterapii. Każdy dzień niósł nowe doświadczenia. Byłem samoukiem, ale bazowałem na kanonach radiestezji przekazywanych mi przez nieżyjących już Lecha Stefańskiego, Jacka Papiewskiego czy liderkę parapsychologii i radiestezji Janinę Kamińską. Po konsultacjach z nimi radziłem sobie dobrze z każdym wahadłem i różdżką. Lokalizowałem studnie czy miejsca odpowiednie na dobrą wodę w okolicach Grójca i Tarczyna.

...
Wydanie

W najnowszym numerze

8/2019
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.