Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Tłumaczenie Rafał Śmietana

Energetyczne pole serca

Poniżej drukujemy fragment książki Serce świadomości Ebena Alexandra i Karen Newell, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak Literanova.

Wszyscy mamy obowiązek zwracać uwagę na to, dlaczego tu jesteśmy i co jest celem życia. Spojrzenie na rolę, jaką odgrywamy w wielkim planie wszechrzeczy, daje nam ogromną władzę nad życiem. Świadomość stanowi kontinuum. Na każdym jego etapie mamy sposobność się uczyć i rozwijać. Wiele osób tak jak ja odkrywa tę prawdę dzięki przeżyciom z pogranicza śmierci lub innemu nieplanowanemu kontaktowi z krainą ducha. Ale każdy z nas może osiągnąć ten sam cel, nawiązując kontakt ze swoją wyższą naturą. Trzeba intencjonalnie zostawić prozaiczną świadomość dnia codziennego, by pojąć ten wielki plan, nie można go bowiem w pełni dostrzec z wnętrza Największej Iluzji. Jeśli ktoś zaakceptuje pogląd, że mózg fizyczny nie tworzy umysłu, lecz daje dostęp do uniwersalnej świadomości, „zajrzenie do wewnątrz” jest właściwie sposobem „wyjścia na zewnątrz” po to, by się dowiedzieć czegoś więcej o wszechświecie.

To właśnie świadomość, czyli obserwator w każdym z nas, stanowi o głębokiej tajemnicy związanej z wzajemnymi związkami umysłu i ciała oraz z budzącymi konsternację wynikami eksperymentów w dziedzinie mechaniki kwantowej. Dzięki regularnym ćwiczeniom wzmacniającym więź z wewnętrznym obserwatorem możemy zastosować pogłębioną wiedzę do kształtowania codziennego życia. Rozwijanie tej świadomości wzmacnia więź z „wyższą duszą” łączącą nas ze Zbiorowym Umysłem.

Karen i ja regularnie prowadzimy warsztaty, podczas których demonstrujemy techniki poznawania świadomości oraz doskonalenia wewnętrznego obserwatora. Jednym z głównych celów tych ćwiczeń jest kształcenie świadomości serca. Przypominam uczestnikom o potężnej mocy miłości, jakiej doświadczyłem na najgłębszym etapie mojej wędrówki podczas śpiączki, i o tym, że wszyscy możemy się stać pośrednikami przekazującymi tę miłość. Następnie Karen opowiada o wykorzystaniu do tego celu zwiększonej świadomości serca. Instruuje zebranych, jak wyobrazić sobie coś, za co jesteśmy wdzięczni, a następnie jak zwrócić uwagę na okolicę otaczającą serce. W jej przypadku było to wspomnienie zabawy ze szczeniętami, ale u kogoś innego podobną funkcję może pełnić reminiscencja wspaniałego zachodu słońca lub radosnego wydarzenia. Każdy z nas wybierze coś innego.

...
Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.