Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Rena Marciniak-Kosmowska

OD WYDAWCY

DRODZY CZYTELNICY! 72 lata temu w czerwcu Amerykanin Kenneth Arnold „lecąc nieopodal Mount Rainer, zobaczył eskadrę dziewięciu dziwnych obiektów” – pisze Damian Trela w artykule „Czym jest UFO?”.

Zostało to „zaszufladkowane jako spotkanie z latającymi spodkami i wątek kosmiczny na trwałe zakorzenił się w życiu Amerykanów, gdyż podobne relacje zaczęły napływać ze wszystkich stanów...”. Od tego też czasu ufolodzy datują współczesną erę manifestacji UFO. Czym ono jest – zastanawia się autor artykułu, który od 1998 roku zajmuje się badaniem zjawisk nieznanych. Czy mamy do czynienia z odwiedzinami pozaziemskich cywilizacji, czy też z jakąś paranormalną siłą, która próbuje nami sterować i nas kontroluje? – pyta, prezentując różne przypadki spotkań oraz rozmaite hipotezy ufologów. „Gdzie szukać prawdy?” – zastanawia się.

Z kolei o niezwykłym odkryciu przez młodych archeologów osady podobnej do Biskupina – przeczytacie w tekście Ilony Słojewskiej pt. „Bory Tucholskie odsłaniają kolejną tajemnicę”. „Jeżeli wszystko się potwierdzi, to odkryte osiedle jest najprawdopodobniej jedynym w całej Europie całkowicie zachowanym i widocznym na powierzchni ziemi, pradziejowym osiedlem ludzkim!”.
Na zaskakujące znalezisko natrafiono też niedawno na wyspie Luzon na Filipinach, gdzie odkryto szczątki Homo luzonensis – niskorosłego gatunku praczłowieka sprzed 50 tysiącleci, o czym informuje Tadeusz Oszubski w artykule „Praludzie z Filipin”. „Biorąc pod uwagę nowe odkrycia, można odnieść wrażenie – podkreśla – że 50 tysięcy lat temu świat był podzielony między dwie grupy praludzi. (...) Odkrycia dokonane w ciągu ostatnich kilkunastu lat radykalnie zmieniły obraz drzewa genealogicznego ludzkości”.

O polach torsyjnych i wykorzystaniu ich do poprawy zdrowia i urody z polskim twórcą i producentem generatorów i polaryzatorów – Henrykiem Pacochą, rozmawia Teresa Szczepanek.

Natomiast Jolanta Podsiadła prezentuje rozwiązanie tzw. problemu delijskiego, jakie przedstawił polski wynalazca i konstruktor, autor książki „Tajemnica złotych rąk” – Ireneusz Bazan.

Temat zdrowia, medycyny zintegrowanej i nuklearnej oraz niekonwencjonalnych terapii podejmuje w tym numerze kilku autorów i zachęcam do lektury ich tekstów. Wydaje się, że wielu światłych lekarzy zaczyna zwracać uwagę na to, co jemy, jaki styl życia prowadzimy i jak można wykorzystać Naturę do poprawy ludzkiego zdrowia.

Cieszę się, że nasi Czytelnicy coraz częściej nadsyłają swoje opowieści i relacje. W jednej z nich pt. „Karmiczne powiązania” przeczytacie o drodze rozwoju duchowego, o wcześniejszych wcieleniach autora oraz spotkaniach karmicznych i wybaczaniu. W innej, Aleksandry Konopki, pt. „Hinduski ślub” o podróżach duchowych, odczytach swojej przeszłości, zrozumieniu teraźniejszości i o uwalnianiu się od negatywnej karmy.

Czekamy na Wasze listy, relacje, fotografie. Najciekawsze zamieścimy na łamach miesięcznika.
Z SERDECZNYMI POZDROWIENIAMI
Rena Marciniak-Kosmowska

 

Wydanie

W najnowszym numerze

Powitanie Jesieni 2019 2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.