Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Damian Trela
Czym jest UFO?


Zdjęcia: www.pixabay.com

Czym jest UFO?

Czy relacjonowane przez świadków tzw. efekty dziwności występujące w bliskich spotkaniach świadczą o tym, że mamy do czynienia z pozaziemskimi odwiedzinami, czy też za tym wszystkim stoi jakaś paranormalna siła, która próbuje nami sterować i kontrolować nas?

Dla wielu ufologów współczesna era manifestacji UFO rozpoczęła się wraz ze słynną obserwacją Kennetha Arnolda, który 24 czerwca 1947 roku, lecąc nieopodal Mount Rainer, zobaczył eskadrę dziewięciu dziwnych obiektów lecących z północy na południe. Jego osobliwe przeżycie szybko zostało zaszufladkowane jako spotkanie z latającymi spodkami i wątek kosmiczny na trwałe zakorzenił się w życiu publicznym Amerykanów, gdyż podobne relacje zaczęły napływać ze wszystkich stanów i dały podstawy tezie, iż nie jesteśmy sami we Wszechświecie – odwiedzają nas kosmici, którzy dążą do jakichś celów.

To był historyczny moment. Ludzkość znajdowała się na rozdrożu. Zaraz po zakończeniu brzemiennego w skutkach globalnego konfliktu pojawił się problem nuklearnej eskalacji. Człowiek skonstruował bombę atomową i narastający konflikt na osi Wschód–Zachód mógł w każdej chwili spowodować jej użycie. W obliczu tych faktów nasilająca się fala obserwacji UFO dla wielu ufologów była powodem do uznania, że cywilizacje pozaziemskie zainteresowały się nami i zaczęły nas kontrolować w wyniku obaw wynikających z naszych zabaw z atomem. Nie była to dosłowna ingerencja w nasze sprawy, raczej dość subtelna. Obcy nie pomogli nam wyleczyć się ze śmiertelnych chorób, rozwiązać globalno-ekologicznych problemów, nie powstrzymali nas od dalszych eskalacji militarnych, ale delikatnie dawali do zrozumienia np. poprzez bliskie spotkania, że ludzkość zmierza w złym kierunku, dąży do zagłady. W tle pobrzmiewała potrzeba nawrócenia, wyzbycia się zła, ochrony naszej planety. Przesłania płynęły  z latających spodków podczas bezpośrednich kontaktów z ufonautami, poprzez wzięcia, które nasiliły się w latach 80. oraz 90. i wreszcie za pośrednictwem channelingów i innych form kontaktu z odmienną inteligencją w stanie zmienionej świadomości.

Transcendencja duchowa

Z pozoru banalne frazesy przesłań od Obcych, wyrażające niejako nasze współczesne lęki i obawy, nie były niczym nowym. Istniały w społecznym obiegu od wieków. Ludzie, którym współcześnie przypinano łatkę kontaktowców, istnieli już wcześniej. Stykali się z inną rzeczywistością, a nazywano ich odmieńcami, prorokami lub świętymi. Przesłania były zawsze ukierunkowane na konkretnego odbiorcę, jego oczekiwania i obraz pojmowania otaczającego świata. Ludzie doświadczający bliskich spotkań przechodzili swoistą przemianę osobowości; stawali się bardziej uduchowieni, empatyczni i nastawieni na głoszenie prawd objawionych. Możemy się zastanawiać, czy podobny mechanizm nie występował w przypadku tzw. objawień maryjnych, podczas których były przekazywane święte orędzia, często w sposób niezrozumiały. W wyniku tego Kościół wiele takich objawień odrzucił, uznając je za przejaw działalności sił nieczystych.

Nie da się ukryć, że procesy transcendencji duchowej występujące w bliskich spotkaniach UFO były przyczynkiem do budowania nowych wierzeń religijnych, a kto wie, czy takie kontakty nie zapoczątkowały współczesnych systemów wierzeniowych. Co ciekawe, podobne procesy zachodzą w przypadku doświadczeń człowieka ze zjawiskiem OBE (z ang. Out-Of-Body Experience) i NDE (z ang. Near-Death Experience). Czy to przypadek? Możemy założyć, że kosmici próbują nas od wieków urabiać, nakładają na nas jakąś formę kurateli, by delikatnie wpływać i naprowadzać ludzi na właściwe tory. Do takich wniosków wiele lat temu doszedł znany amerykański pisarz Charles H. Fort. W Księdze wyklętych pisał: Myślę, że jesteśmy czyjąś własnością, (…) należymy do kogoś. Swego czasu, kiedy Ziemia była jeszcze niczyja, przedstawiciele innych światów badali ją i kolonizowali, a nawet walczyli o nią między sobą, wskutek czego jest ona teraz w czyi...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.