Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Małgorzata Łuka-Kowalczyk
Droga do Jedności

Droga do Jedności

Z Rosmarie Weibel – nauczycielką i dyplomowaną instruktorką Tao, uczennicą Wielkiego Mistrza Tao - Mantaka Chii, rozmawia Małgorzata Łuka-Kowalczyk.

Im dłużej praktykuję Tao, tym większy czuję szacunek do starożytnych taoistów i jestem im coraz bardziej wdzięczna. To niesamowite, jak skuteczne są opracowane przez nich praktyki, a jednocześnie jak proste. Techniki taoistyczne liczą ponad 8 tysięcy lat...

– To prawda. Starożytni taoiści byli bardzo wnikliwymi obserwatorami, nie tylko zjawisk występujących w Naturze, ale także natury ludzkiej. Byli zależni od przyrody, której element po prostu stanowili. Pojmowali Naturę w sposób głęboko duchowy. Rzeka to nie była dla nich po prostu woda, która gasiła pragnienie albo chłodziła ciało w gorący dzień, ale wchodzili w kontakt z jej Duchem, którego moc i energię wykorzystywali do praktyk. Jeśli brakowało im energii w nerkach, mogli połączyć się z energią wody, by dodać tym narządom takiej energii jak czułość i spokój.

Świat może być czymś mechanistycznym, zbiorem drzew, wody, powietrza, zwierząt, ale może...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.