Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Agnieszka Olędzka

Wsłuchaj się w swoje ciało Jesteśmy tak chorzy, jak nasze tajemnice

Pierwszym krokiem ku zdrowieniu jest nauczenie się bycia świadomym, uważne wsłuchanie się w to, co poprzez chorobę chce pokazać nam nasze ciało. Taka myśl przyświeca Recall Healing®/Totalnej Biologii®, metodzie stworzonej przez kanadyjskiego terapeutę dr. Gilberta Renaud, autora Leksykonu Recall Healing, Totalna Biologia. Uzdrawianie przez świadomość.  Biologiczne i emocjonalne znaczenie chorób i zachowań.

Każda choroba ma swój początek w sytuacji silnego stresu zapamiętanego przez organizm człowieka. Będąc pod jego wpływem, nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować i zaistniały konflikt przesuwa do podświadomości. Jeżeli konflikt nie zostanie rozwiązany, a taki stan rzeczy trwa zbyt długo, może to doprowadzić do poważnych zmian fizycznych w organizmie.

Biologiczny program natury
To, co przywykliśmy nazywać chorobą, jest sensownym biologicznym programem Natury, uruchamianym w szczególnych sytuacjach. Na przykład, gdy przeżywamy intensywny konflikt, ciągłe myślenie o tej sytuacji wywołuje w organizmie szereg energochłonnych reakcji. Natura na taką okoliczność przewidziała nadzwyczajne rozwiązanie – uruchomienie specjalnego biologicznego programu, który sprowadza stres do poziomu tkanek i narządów. Wówczas ta część mózgu, która jest odpowiedzialna za przetrwanie, odzyskuje energię ...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.