Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Martyna Świtkowska
Czy szczęście  jest podstawą sukcesu?

Czy szczęście jest podstawą sukcesu?

Ile razy słyszałeś takie zdania: „Ucz się. Pracuj ciężko. Kiedy uda Ci się coś osiągnąć w życiu, odnieść jakiś sukces, wreszcie będziesz szczęśliwy”. Mam wrażenie, że z takim przekonaniem niejeden z nas kroczył i kroczy zarówno przez swoje dzieciństwo, jak i całe dorosłe życie.

Z logicznego punktu widzenia wydaje się ono jak najbardziej słuszne. Odczuwamy radość, kiedy coś zdobędziemy. Czy aby jednak na pewno jest to prawdą?

Współczesne społeczeństwa są nastawione na działanie, efekty, rezultaty. Istnieje przekonanie, że w życiu trzeba się poświęcać. Codziennie dawać z siebie więcej i więcej, wówczas przyjdzie upragniona nagroda i to nie tylko w postaci gratyfikacji finansowej, ale przede wszystkim naszego dobrego samopoczucia. Tak naprawdę zawsze chodzi tylko o nasze samopoczucie, nawet przy kupowaniu nowego samochodu. Zanim przejdziemy krok dalej, warto zastanowić się, jakie konsekwencje może w nas wywołać takie nastawienie. Dążąc do upragnionego celu, pracujemy ciężko, odczuwając przy tym pewnego rodzaju napięcie. Często nie wysypiamy się. Chcąc robić więcej, odsuwamy nasze życie prywatne na dalszy plan. Upragniony cel ciągle się nie realizuje, więc my dajemy z siebie jeszcze więcej, poświęca...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.