Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Damian Trela
Ludzie w czerni

Ludzie w czerni

Na temat ludzi w czerni napisano wiele książek, powstały filmy i krąży mnóstwo legend. Wydaje się, że dziś zagadnienie to zostało zaszufladkowane jako kolejna miejska legenda, której rozkwit nastąpił w latach 50. XX w. za sprawą służb mundurowych odwiedzających świadków pojawiania się UFO.

Wizerunek mężczyzny ubranego w czarny, dobrze skrojony garnitur, noszącego kapelusz, ciemne okulary  i zachowującego kamienną twarz wykrzywioną grymasem, znalazł odzwierciedlenie w wielu hollywoodzkich produkcjach. Najsłynniejsza to oczywiście „Man in Black” („Facetów w czerni”), która ujmuje temat w bardzo groteskowy sposób. Czy dziś tak należy podchodzić do tego zjawiska, które jeszcze w latach 60. pobudzało wyobraźnię wielu badaczy UFO? Jak się okazuje – sprawa nie jest taka prosta, jak się na pierwszy rzut oka wydaje.

Aby zrozumieć fenomen zjawiska facetów w czerni, trzeba cofnąć się do początku lat 50., gdy Ameryka – jak długa i szeroka – zmagała się z falą latających spodków. Ludzie, którzy stykali się oko w oko z niezidentyfikowanymi obiektami latającymi, czasami byli odwiedzani przez oficerów służb wojskowych – przedstawicieli sił powietrznych lub innych komórek wojsko...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.