Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Hanna Kotwica
Poznaj  cel swojego życia

Kolaż: UR

Poznaj cel swojego życia

Kim jestem? Po co tu jestem? Dlaczego los tak mnie doświadcza? Czy to kiedyś się skończy?... Takie pytania zadaje sobie wielu ludzi. Odpowiedź jest na wyciągnięcie ręki. Wystarczy szeroko otworzyć oczy i chcieć poznać siebie.

Tajemnice leżące u podstaw ludzkiego życia intrygowały wszystkie wielkie kultury, także starożytnych Majów. Jednak Majowie dokonali czegoś niezwykłego – odkryli wzór życia i zapisali go matematycznie za pomocą dwóch liczb – 13 i 20. Tę tajemnicę ukryli w Świętym Kalendarzu o nazwie Tzolkin. Przez setki lat wiedza ta pozostawała w ukryciu i miała przebudzić się we właściwych czasach, kiedy ludzie będą na nią gotowi. Przełom nastąpił pod koniec lat 80. ubiegłego stulecia, gdy amerykański historyk sztuki dr Jose Argüelles znalazł klucz do wiedzy zakodowanej w Tzolkin, nazywanym powszechnie Kalendarzem Majów. Jednak nie jest to kalendarz w naszym zachodnim rozumieniu, lecz uniwersalna platforma, na której duchowość łączy się z materią i harmoniczna matryca, w której zakodowany jest również wzorcowy zapis planu życia człowieka.

260 jednostek Tzokin, nazywanych kinami, powstaje z kombinacji 20 uniwersalnych potencjałów świadomości, określanych pieczęciami, i 13 liczb lub inaczej 13 tonów,
definiujących konkretne zadania i wrodzone cechy osobowości. 260 kinów wyznacza
260 wzorców przeznaczenia, czyli 260 kinów narodzin. Kin narodzin to duchowy identyfikator człowieka, jego tzolkinowski PESEL (osobisty kin narodzin można ustalić według tabeli zamieszczonej w książce Kod Inkarnacji.) Aby nie powstało niezrozumienie, wyjaśniam, że los człowieka nie jest z góry przesądzony. Przed startem w życie nakreślone zostają tylko ramy inkarnacji i przestrzeń, w której człowiek będzie się poruszać oraz cel, do którego powinien dotrzeć. Jakimi drogami będzie do niego zmierzać i czy w ogóle dotrze, to indywidualny wybór jednostki.

Siedem miliardów ludzi przyporządkowanych jest do 260 wzorów przeznaczenia. Osoby z tym samym kinem narodzin mają do przerobienia identyczny program nauki, jednak każda z nich realizuje go w innych okolicznościach i na innym poziomie świadomości. Życie tych osób, mimo iż opiera się na tym samym energetycznym wzorcu, przebiega zupełnie inaczej. Jedna może mieć tytuł naukowy, inna nie ukończyć szkoły podstawowej, jedna będzie mieszkać w pałacu, druga w slumsach, jedną będzie otaczać miłość rodziców, druga będzie wychowywać się w domu dziecka. Choć osoby te będzie różnić status społeczny, poziom wykształcenia czy stan majątkowy, to bez względu na warunki zewnętrzne każda z nich spotka się w życiu z podobnymi wyzwaniami. Stopień ich nasilenia będzie adekwatny do poziomu duchowego rozwoju tych osób, ale odczuwalność skali „uciążliwości” będzie jednakowo dotkliwa.

W chwili narodzin każdy człowiek wiąże się z dominującą w tym dniu wzorcową energią i przez całe życie pozostaje jej „nosicielem”. Początkowo jego potencjał jest neutralny, lecz z biegiem lat polaryzuje się on na dwa bieguny: biegun mądrości światła i biegun mądrości „cienia”. Zmienność pola energii wynika ze wspólnej gry indywidualnej świadomości z 260 uniwersalnymi potencjałami. Spolaryzowana ego-świadomość (ludzkie Ja) bardzo szybko może przekształcić skarby duchowe we wzorce cienia, a wynikłe z tego skutki mogą dać o sobie znać w późniejszych latach życia, wywołując różnorodne zawirowania i zrządzenia losu, które człowiek odbiera jako przeznaczenie. Dlatego powinniśmy pojąć, że nie ktoś inny, lecz my sami jesteśmy kowalami swego losu. Nasze subiektywne światopoglądy mają z reguły bardzo zawężone pole widzenia, bo najczęściej biorą pod uwagę tylko własne korzyści. Z tego względu reaktywacja naszego świetlanego wzorca jest znacznie utrudniona, niekiedy wręcz niemożliwa. Analiza biegunów cienia i światła nie służy do oceny wartości człowieka ani kwalifikacji jego działań według pojęć „złe” lub „dobre”. Jedynym jej ce...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.