Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Małgorzata Paluch, Krzysztof Pawczuk

Germańska Medycyna

To systematyka przyczyn chorób stworzona przez niemieckiego lekarza, doktora Ryke Geerda Hamera. Do każdego narządu przyporządkowany jest rodzaj stresu, którego odczucie powoduje zmienioną pracę narządu „połączonego” z tym konkretnym odczuciem.

Krótkotrwały stres nie skutkuje chorobą. Ta wystąpi dopiero wtedy, gdy faza stresu trwa zbyt długo. Wówczas zmienia się praca narządu. W sytuacji trudnej, dramatycznej, niespodziewanej i przeżytej w izolacji, której nie umiemy sprostać, reagują narządy, wykazując zmiany – przyrosty komórek, tzw. guzy lub ich ubytki: martwice, owrzodzenia, np. długo nierozładowana złość powoduje w konsekwencji choroby jelit, żołądka. Do każdego narządu przypisana jest emocja, odczucie, które uruchamia jego reakcję.

Germańska Medycyna opisuje biologiczne konflikty przeżywane przez nas od momentu poczęcia aż do śmierci. Traumy poprzednich pokoleń niczego nie wnoszą do terapii biologicznej, ponieważ swoje konflikty przeżywamy tu i teraz, więc to my musimy działać, by je zakończyć. Postępowanie według Germańskiej Medycyny jest terapią biologiczną, której podstawą jest etologia, czyli nauka o zachowaniach zwierząt, a nie psychologia. Mo...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.