Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Martyna Świtkowska
Uwierz w siebie

Uwierz w siebie

Pracując nad rozwojem osobistym oraz świadomie budując swoje szczęście, zajmujemy się naszymi kompetencjami, odpowiednim podziałem życia na zawodowe oraz prywatne. Często, kiedy udaje nam się dotrzeć do zamierzonego punktu w nas samych, zauważamy jednak, że nadal nam czegoś brakuje.

To „coś” w szczególności możemy obserwować u przedstawicieli krajów południowych czy Amerykanów. Nasze polskie usposobienie jednak musi je w sobie wypracować, a tak naprawdę poczuć. Chodzi tu o wiarę w siebie oraz własne możliwości. Wiarę, że w każdej sytuacji, niezależnie jak trudnej, poradzimy sobie.

Prawdziwa wiara w siebie opiera swoje mocne postawy na asertywnym podejściu do życia. U podstaw tej postawy leży założenie, że „ja jestem OK i wszystkie osoby dookoła mnie również są OK”. Tym samym każdy z nas jest sobie równy. Każdy ma identyczne prawo do realizacji siebie, wyrażania własnych potrzeb. Opiera się ona również na właściwym zarządzaniu własnymi emocjami. Właściwym to znaczy takim, aby nie ranić uczuć innych osób, zachowywać wewnętrzne granice zarówno własne, jak i drugiego człowieka. W tej postawie unikamy zarówno postawy agresywnej oraz tej pokazującej nas jako ofiarę. To równie...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.