Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Katarzyna M. Grela
Więcej światła

Więcej światła

Gdy Słońce jest w Bliźniętach, wiele się dzieje wokół nas. Pragniemy podróżować, poznawać nowe miejsca, dziedziny czy zjawiska, rozmawiać, czytać, pisać listy. To odpowiedni moment, żeby dogadać się z sąsiadem, uzgodnić wiele spraw w najbliższym otoczeniu, wprowadzić trochę zmian.

Gdy Słońce jest w Bliźniętach, wiele się dzieje wokół nas. Pragniemy podróżować, poznawać nowe miejsca, dziedziny czy zjawiska, rozmawiać, czytać, pisać listy. To odpowiedni moment, żeby dogadać się z sąsiadem, uzgodnić wiele spraw w najbliższym otoczeniu, wprowadzić trochę zmian.

Możemy się dokształcać, pozyskać sporo informacji przydatnych w domu czy w ogrodzie, a nawet zdobyć uprawnienia potrzebne w pracy zawodowej. Merkury jest już w Raku (od 29 maja), a Wenus w znaku Byka, więc warto wybrać się do krewnych, by mile spędzić czas, a przy okazji pozałatwiać sprawy natury majątkowej.

Dzięki Wenus z Neptunem (5) powinno udać się wyjaśnić oczekiwania i roszczenia. Możemy liczyć na serdeczność, życzliwość, zrozumienie, a również na konkretną pomoc. Być może dojdzie do decyzji, gdy Księżyc wejdzie w pierwszą kwadrę (5). Aspekt Słońca z Uranem (6) podsunie jednak nowe, niezwykłe rozwiązania. Czas sprzyja też artystom, zwłaszcza malarzom i muzykom, a również miłośnikom sztuki. Warto się wybrać do galerii, na koncert czy do kina, kupić ciekawy obraz, rysunek czy nagranie.

Merkury w Raku zacznie pozornie wsteczny ruch (7), więc trzeba być ostrożnym w sprawach tyczących się rodziny, zadbać o dom i krąg najbliższych. Gdy cofnie się do Bliźniąt (18 czerwca – 1 lipca), możemy mieć kłopoty w podroży czy z krewnymi, także w codziennym otoczeniu. Niewykluczone przekłamania w przekazie informacji, błędna ocena możliwości, zarówno swoich, jak i cudzych, a w konsekwencji złe decyzje. Trzeba uważać, co mówimy, piszemy czy robimy, by zrozumiano nas właściwie. Warto przeczytać dokumenty (również dodatki drobnym drukiem), i to bardzo dokładnie, zanim cokolwiek podpiszemy.

Trygon Wenus z Plutonem (9) będzie nas skłaniać do zmian natury zawodowej, prestiżowej i finansowej. Nim przejdziemy do działania, spróbujmy jednak wyważyć dobro rodziny i karierę, pieniądze i czas dla bliskich. Trzeba pamiętać, że Merkury jest nadal w ruchu wstecznym, co nie ułatwia sytuacji, tylko wprowadza zamieszanie. Tym bardziej jest to trudne, iż Neptun też zaczyna swój ruch pozornie wsteczny (9 czerwca – 15 listopada). Stąd skłonność do iluzji, myślenie życzeniowe i pogoń za marzeniem. Dobrze by było wziąć na to poprawkę i nie mylić snu i jawy. Nieprzystawalność obu światów może okazać się bolesna, więc lepiej być ostrożnym.

Nie dajmy ponieść się uczuciom i wybujałej wyobraźni, kiedy się zacznie pełnia w Strzelcu (13), a z nią ambitne plany, rozmach, aktywność i przesada zarówno w czynach, jak i w mowie, chęć ustawiania wszystkich wokół, nadmierna pewność siebie, brak taktu, arogancja. Niestety właśnie tego dnia zaczniemy już odczuwać fatalną w skutkach kwadraturę pomiędzy Marsem i Plutonem (14), będącą zagrożeniem w naszych układach z partnerami. Podziała to jak rezonans, pogłębi jeszcze wpływ piątkowej pełni w Strzelcu. Spróbujmy więc unikać konfliktów i posunięć niszczących nasz dorobek i możliwość współpracy, prestiż, dążenia i stabilność. Nie narzucajmy swych opinii, czasem bezpieczniej jest ustąpić i nie oceniać zbyt pochopnie tego, co myślą inni. Przyda się więcej dyplomacji, a przede wszystkim ostrożności, bo może dojść do rękoczynów, kradzieży, gwałtu i napaści. Starajmy się wystrzegać dużych zgromadzeń, hucznych imprez, nieznanych miejsc i ludzi. Pełnia wypada w piątek, więc lepiej byłoby wyjechać, przeczekać gdzieś bezpiecznie, ale uwaga na wypadki. Nie rozpędzajmy się na drodze.

Aspekt Wenus z Jowiszem (18) zmieni energię i nastroje. Podziała jak łagodny balsam. To dobry moment na egzamin czy załatwianie spraw w u

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.