Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Katarzyna M. Grela

Uwierzyć w siebie

Słońce jest nadal w Raku. Spróbujmy poczuć tę energię i skupić się na domu, zacieśnić więź z rodziną. Najlepiej wspólnie gdzieś wyjechać na wspaniałe wakacje, jeżeli to możliwe. Wystarczy jednak dłuższy spacer do lasu czy na łąki, wyprawa łodzią lub rowerem, by wykorzystać pełnię lata, bawić się razem, śmiać, rozmawiać.

Słońce jest nadal w Raku. Spróbujmy poczuć tę energię i skupić się na domu, zacieśnić więź z rodziną. Najlepiej wspólnie gdzieś wyjechać na wspaniałe wakacje, jeżeli to możliwe. Wystarczy jednak dłuższy spacer do lasu czy na łąki, wyprawa łodzią lub rowerem, by wykorzystać pełnię lata, bawić się razem, śmiać, rozmawiać.

Merkury właśnie kończy pozornie wsteczny ruch (1), a Wenus jest w Bliźniętach, łatwiej więc będzie się dogadać, wyjaśnić
wiele spraw. Słońce z Plutonem w opozycji (4) dadzą nam siłę i odwagę, by przeciwstawić się przeszkodom, osiągnąć swój życiowy cel. Zachęcą do gwałtownych zmian tyczących się kariery, pozycji w społeczeństwie, a także domu i rodziny. Nim popełnimy jakiś błąd, łamiąc zasady i przepisy, zanim zniszczymy coś ważnego przez niecierpliwość i emocje, przez chciejstwo, brak rozwagi, poczucie bezkarności, dobrze by było zyskać dystans.

Gdy się dopełni pierwsza kwadra (5), wiele powinno się wyjaśnić, choć Księżyc jest w znaku Wagi, co nie sprzyja decyzjom. Aspekt Wenus z Uranem (7) podsunie nam zapewne oryginalne pomysły, wyzwoli niezależność i twórczą wyobraźnię. Będzie sprzyjać artystom, odkrywcom i uczonym. Zachęci do podróży i do wymiany informacji, ciekawych spotkań i kontaktów, zarówno w naszym otoczeniu, jak w świecie wirtualnym związanym z internetem. Trygon Słońca z Księżycem (8) utwierdzi nas w dążeniach i pomoże w działaniu. Musimy jednak być ostrożni, starać się kierować się rozsądkiem. Układ Słońca z Uranem (8) prowadzi bowiem do konfliktów w domu rodzinnym i wśród bliskich, także do przykrych niespodzianek. Przyczyną owych sporów i niemiłych wydarzeń będzie niespójność oczekiwań, brak praktyczności i współpracy, niechęć do ustępstw, samowola i wymuszanie własnych racji. Trygon Słońca z Saturnem (9) pozwoli nam zachować dystans, choć pewnie nie do końca. Przypomni o zasadach, przepisach, obowiązkach, naszej historii i tradycji. Nauczy nas korzystać z dorobku starszych osób, cenić ich wiedzę, doświadczenia. To chyba niezły moment, by spotkać się z rodziną i powspominać dawne czasy, zbliżyć do siebie pokolenia, a przy okazji porozmawiać o sprawach majątkowych.

Ten silny wpływ Saturna pogłębi pełnia w Koziorożcu (12), co nie jest zbyt korzystne. Zaczyna się w sobotę, więc dobrze byłoby wyjechać bądź zaplanować coś miłego. Starajmy się odpocząć, mieć ruch i przestrzeń, towarzystwo, nie myśleć o poważnych sprawach. Spróbujmy się uśmiechać, cieszyć się latem, dobrze bawić, zamiast pouczać wszystkich wokół, nawet jeżeli mamy rację. Merkury wchodzi w znak Raka (13), więc chcemy być z rodziną, w kręgu bliskich nam osób. Wenus z Marsem w trygonie (13) zachęca do podróży, do wspólnych przygód i doznań. Warto skorzystać z tej okazji i wybrać się gdzieś razem, żeby zacieśnić więź w partnerstwie.

Od szesnastego lipca Jowisz przechodzi przez znak Lwa. Potrwa to ponad rok (do 11 sierpnia 2015 r.), więc mamy sporo czasu, by się nauczyc żyć aktywnie, działać, a nie czekać, co da los. Musimy mieć odwagę urzeczywistnić swe marzenia. Zgodnie z tradycją w astrologii, ta „słoneczna postawa” pozwala nam kształtować świat na miarę własnych potrzeb, układać go jak zamek z klocków. Powinno nam się udać, bo Słońce rządzi znakiem Lwa, wnosząc twórczą enrgię, siłę życiową i odwagę, a Jowisz sprzyja powodzeniu. Wystarczy wierzyć w siebie i w to, co chcemy zrobić.
To dobry moment, by rozwikłać problemy prawne i formalne, zwłaszcza wiążące się z rodziną, klerem, podróżą, zagranicą bądź wyższym wykształceniem. Możemy

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.