Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Katarzyna M. Grela

Uwierzyć w siebie

Słońce jest nadal w Raku. Spróbujmy poczuć tę energię i skupić się na domu, zacieśnić więź z rodziną. Najlepiej wspólnie gdzieś wyjechać na wspaniałe wakacje, jeżeli to możliwe. Wystarczy jednak dłuższy spacer do lasu czy na łąki, wyprawa łodzią lub rowerem, by wykorzystać pełnię lata, bawić się razem, śmiać, rozmawiać.

zrobić prawo jazdy czy wybrać się w daleką podróż, pozdawać egzaminy i zdobyć uprawnienia lub zacząć jakieś studia. Korzystny wpływ Jowisza obudzi w nas społeczny instynkt. Jest szansa, by coś zdziałać w dziedzinie prawodawstwa, przywrócić mu skuteczność, uczynić wiarygodnym. Warto też zająć się szkolnictwem i systemem kształcenia. Być może się poprawią warunki współistnienia w grupie, narodzie czy regionie, także w układach politycznych w Europie i na świecie. To czas, by zająć się innymi, nieść pomoc i opiekę tym, którzy są słabsi i bezradni, zapewnić im leczenie, godziwe renty i zasiłki. Wpływ Jowisza we Lwie ułatwi nam kontakty z rodzeństwem i krewnymi, a także z młodszym pokoleniem. Spróbujmy przez ten rok zrozumieć nasze dzieci, poświęcić im uwagę, dogadać się i zaprzyjaźnić. Najlepiej zacząć już teraz, bo Wenus (18 lipca–12 sierpnia), Merkury (13 lipca–1 sierpnia) i Słońce przechodzą właśnie przez znak Raka. Pomoże nam w tym trygon Merkurego z Neptunem (19), dając wrażliwość i serdeczność, a także umiejętność utożsamiania się z kimś innym i przenikania wszelkich barier. Będziemy gonić za iluzją, więc łatwo o konflikty w małżeństwie czy partnerstwie, gdy Słońce się ustawi w kwadraturze do Marsa (19). Na szczęście Saturn już kończy pozornie wsteczny ruch (20), co nam pozwoli zyskać dystans do własnej wyobraźni, osadzi dość stabilnie w istniejących układach.

Dwudziestego drugiego lipca Słońce wejdzie w znak Lwa, sprzyjając żywiołowi ognia, Baranom, Strzelcom i Lwom. Z pewnością da się odczuć przypływ życiowej energii, odwagi i pewności siebie. Staniemy się bardziej aktywni, twórczy i przebojowi. Będziemy w pełni doceniać urodę i smak życia; będziemy radośni, chętni do zabawy, do romansów i flirtów. Aspekty Merkurego z Plutonem (22) i Uranem (25) mogą zakłócić tę idyllę, wywołać zamieszanie, narazić nas na straty i konflikty z rodziną. Złagodzi to częściowo korzystny wpływ Saturna (25), lecz dobrze byłoby uważać, by nie popełnić jakichś głupstw. Kiedy się zacznie nów we Lwie (27), lepiej kierować się rozsądkiem, by właściwie wyważyć szczęście rodzinne i karierę, bo Wenus się ustawi w opozycji z Plutonem (28).

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.