Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Katarzyna M. Grela

Czas sięgnąć po marzenia

Słońce jest nadal w znaku Panny, nie odkładajmy więc na potem istotnych dla nas spraw, zwłaszcza związanych z miejscem pracy, obowiązkami, stanem zdrowia.

Już na początku września Merkury znajdzie się w Wadze (2). Ułatwi to zapewne układy z partnerami, zachęci do współpracy. A Księżyc w Strzelcu, w pierwszej kwadrze (2), ukierunkuje działanie i przyspieszy decyzje niezbędne, by osiągnąć cel. Trygon Słońca z Plutonem (3) pozwoli nam uwierzyć w siebie, pozbyć się lęku przed nieznanym i zacząć coś na nowo. Trygon Słońca z Księżycem (4) będzie wspomagać w dążeniach, zapewni siłę i harmonię. To chyba niezły moment, by zdecydować się na spółkę lub podjąć nową pracę. Zwłaszcza że Wenus w znaku Panny (5) będzie wspierać energią tego rodzaju przedsięwzięcia, szczególnie w sprawach finansowych. Mamy okazję, by ustalić bardziej korzystny podział zysków, upomnieć się o podwyżkę, określić zakres obowiązków. Słońce i Wenus w znaku Panny zapewnią nam sukcesy w pracy dzięki staraniom i rozwadze, jasnej ocenie sytuacji, praktycznym rozwiązaniom, dążeniu, żeby jak najlepiej wywiązać się ze swoich zadań.

Nie przesadzajmy w obowiązkach i nie pracujmy ponad miarę, wychodząc z założenia, że inni sobie nie poradzą, nie zmieszczą się w terminach, więc lepiej zrobić to samemu na czas, rzetelnie i dokładnie. Nie oceniajmy zbyt krytycznie. Spróbujmy dać im szanse, zamiast narzekać i marudzić. Zmęczenie i zły humor, poczucie żalu, brak rozrywek nie wpłyną zbyt korzystnie na psychikę i zdrowie. Musimy znaleźć czas na odpoczynek i zabawę. Dobrze by było coś poćwiczyć, pływać i jeździć na rowerze czy chodzić na spacery, czerpać z otaczającej nas przyrody. To znakomity czas, żeby się mocniej ukorzenić, osadzić w codzienności dzięki energii ziemi związanej ze znakiem Panny. Przyda się również jakaś dieta, kąpiele w ziołach bądź z olejkami aromatycznymi, odpowiednie masaże, by zadbać o sylwetkę i stan naszego zdrowia. Czas sprzyja też leczeniu, wizytom u lekarza, badaniom czy zabiegom, jeśli zajdzie potrzeba.
Dziewiątego jest pełnia w Rybach. Starajmy się panować nad stanem naszych uczuć i nie poddawać się za bardzo zmiennym nastrojom, wątpliwościom. To dobry dzień dla artystów, także na medytację i akcje dobroczynne. Energia znaku Ryb pobudza wyobraźnię, wrażliwość, intuicję, chęć niesienia pomocy bądź poświęcania się dla innych. Pełnia wypada we wtorek. Potrzebny będzie więc dystans w podejściu do bieżących spraw, by nie popełnić jakichś błędów w pogoni za marzeniem. Tym bardziej jest to groźne, że następnego dnia Wenus z Neptunem w opozycji (10) również odbierze nam rozsądek i zdolność do oceny. Nie dajmy się oszukać i narazić na straty przez intrygi i kłamstwa, niewłaściwe decyzje, nadmierną ufność, złych doradców. Aspekty Merkurego z Plutonem i Jowiszem (10) utwierdzą nas niestety w dość miłym przekonaniu o własnej genialności i skłonią do gwałtownych zmian w hierarchii ważnych dla nas spraw, a w konsekwencji i w karierze. Stąd nowe, śmiałe plany z tendencją do przesady. Słońce w aspekcie z Saturnem (11) złagodzi nieco ten entuzjazm i pomoże w dążeniach, wnosząc spokój i siłę, niezłomność i odporność. Trygon Słońca z Księżycem (13) będzie wspierać w działaniu. Możemy jednak mieć problemy w układach z partnerami przez samowolę, ekscentryczność, łamanie wszelkich reguł, brak zrozumienia i współpracy wynikające z opozycji między Merkurym i Uranem (13). Nie dajmy się zniechęcić, pozbawić marzeń i twórczości. Nie rezygnujmy z wyobraźni, fantazji, intuicji. Mars wchodzi właśnie w znak Strzelca, więc czas namierzyć się na cel. I tylko to jest ważne. Nie namyślajmy s

Wydanie

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.