Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Człowiek wszechświat

Małgorzata Łuka-Kowalczyk

Dostęp do Świadomości Uniwersalnej

Gary Douglas (starszy) tworcy metody oraz Daina HeerNajbardziej ograniczają nas i przeszkadzają osiągnąć to, o czym marzymy, osądy i nabyte uprzedzenia. Dzięki pracy z Barsami i połączeniu ze Świadomością Uniwersum nasze życie może wyglądać inaczej.

Access Consciousness (Dostęp do Świadomości), którego jednym z narzędzi są Barsy, na dobre trafił do Polski 3 lata temu. Pierwszymi osobami, które na poważnie zajęły się Access były Kamila Dolota, Małgorzata Kruszewska-Przygodzka, Monika Kozak oraz Ewa Pieczarka. Dziś zainteresowanie tą metodą jest duże i wiele osób chce się jej nauczyć.

– Barsy to 32 punkty na głowie, które magazynują i przechowują nasze przekonania, osądy i opinie, dotyczące każdego z aspektów naszego życia – wyjaśnia Monika Kozak – Niezależnie od tego, czy dotyczy to naszych przekonań na temat starzenia się, pieniędzy, własnej mocy, smutku i radości, zdrowia czy też świadomości własnego ciała. Niektóre punkty mają zabawne nazwy, np.: Opaska mocy, Plastry Implantów, Kreowanie Połączeń, Kreowanie Form życia, Nadzieje i Marzenia, Forma i Struktura czy Opiekacz Starzenia. Każdy z nich odpowiada za jakąś część naszego życia.

I tak na przykład w punktach Kreowanie Połączeń i Form Życia umiejscowione są wszystkie nasze osądy, które blokują kreowanie swojego życia tak, jakbyśmy tego pragnęli. W tych punktach gromadzą się także nasze osądy na temat relacji z innymi ludźmi. Przekonania dotyczące tego, że musimy kogoś znać, by poczuć z nim bliskość. Takie podejście zostało nam wpojone już w dzieciństwie. Bierze się ono z lęku i chęci odseparowania nas od potencjalnego zagrożenia ze strony innych. Tymczasem możemy być zawsze blisko z każdym. Możemy czuć więź ze wszystkimi Istotami, które nas otaczają. I możemy czerpać z tego radość oraz satysfakcję.

Punkt Forma i Struktura dotyczy tych sfer naszego życia, które ubraliśmy w formę i strukturę niczym w zbroję, i usztywniliśmy je. Co to oznacza? To, że nasze życie, przynajmniej większości z nas, przebiega i wygląda schematycznie. I wcale nie dlatego, że takDr Dain Heer wspoltworca metody Access Consciousness chcemy, ale dlatego, że tak to zostało kiedyś przez kogoś wymyślone, a my tylko przyjęliśmy te przekonania za swoje. Zazwyczaj są to opinie rodziców, dziadków, nauczycieli, którzy zajmowali się naszym wychowaniem, polityków, którzy kształtowali naszą przestrzeń społeczną, lekarzy, którzy określili, co jest korzystne dla naszego zdrowia, itp. I tak, gdy wstajemy rano, pijemy kawę, bo to ma nam pomóc się rozbudzić i zacząć dzień z większą energią. Potem o godzinie 14-tej jemy obiad. Nie pytamy swojego ciała, czy ono faktycznie potrzebuje tego w tym momencie. Działamy jak zaprogramowane roboty. W dodatku system w jakim żyjemy, pogłębia jeszcze ten stan. W korporacjach czy innych dużych firmach jest jedna przerwa na lunch i w tym czasie wszyscy muszą iść coś zjeść, bo później nie będzie już okazji. Dzięki takim działaniom jesteśmy przekonani, że bez naszej kontroli nic się nie może zdarzyć. Gdy panujemy nad wszystkim, czujemy, że żyjemy i uważamy, że na tym polega życie. Nikt nie uczy nas zaufania do tego, co samo do nas przychodzi. Nikt nie uczy nas płynąć z nurtem rzeki. Zamiast tego przechodzimy gruntowny trening mozolnego wiosłowania pod prąd życia. Nawet nasze Marzenia i Nadzieje pozostają pod kontrolą naszego logicznego umysłu. W związku z tym nie odważamy się nawet sięgać po rzeczy, które wydają się nam zbyt wielkie i śmiałe, czy też po prostu nierealne. Nasze sukcesy są okupione zazwyczaj ciężką i mozolną pracą. Odbiera nam to siły życiowe i radość tworzenia.

Tymczasem według Access nic nie wymaga od nas tak wielkiego wysiłku. Wystarczy nauczyć się stawiać pytania i wysyłać je do Wszechświata. Potem pozostaje nam już tylko wybór pomiędzy różnymi opcjami. Wszechświat jest najdoskonalszym Kreatorem. Potrafi wszystko zrobić dużo doskonalej niż my. Tym, co my powinniśmy uczynić, jest otworzenie się na otrzymanie odpowiedzi. Ale dla większości ludzi jest to trudne, bo działamy schematycznie i nie potrafimy wyjść poza te schematy. Tkwimy w Matriksie, który nas ogranicza. Przykład? Mamy założenie, że napisanie książki musi trwać długo, bo wymaga to czasu, spokoju, próbowania, weryfikowania, konsultacji z wydawcą, ciągłych zmian itp. Tymczasem wcale nie musi. To są tylko nasze opinie na ten temat. Gdy je uwolnimy i pozbędziemy się ich – cały proces pisania książki czy też robienia czegokolwiek może wyglądać zupełnie inaczej.

Access uczy, że zgodnie z naszą prawdziwą naturą jesteśmy Nieograniczeni, że mamy dostęp do wszystkiego, do nieskończonej liczby możliwości. Ale zamykając sobie ten dostęp, robimy z siebie Istoty Ograniczone. A one widzą tylko dwie możliwości wyboru. Dotyczy to każdej dziedziny naszego życia. Wszędzie tam, gdzie czujemy dyskomfort – w pracy, w życiu prywatnym i tam, gdzie nie wszystko dzieje się po naszej myśli – to oznacza, że straciliśmy kontakt ze swoimi prawdziwymi możliwościami. Barsy dają nam dostęp do naszej prawdziwej Istoty. Niwelują naszą separację z Wszechświatem, poczucie, że nikt nas nie słyszy, że jesteśmy oddzieleni od Całości. Dzięki nim stajemy się komórką Wszechświata. I cały Wszechświat zaczyna nas wspierać.

Przekaz od Istot Wyższych

Artykuły z tej kategorii

  • Jak wpływać na podświadomość

    Dlaczego coraz więcej ludzi, badaczy ludzkiego umysłu ze Wschodu i Zachodu, psychologów i joginów uważa, że największy wpływ na nasze życie, samopoczucie, zdrowie i powodzenie ma nasza podświadomość?…

    Czytaj więcej...

  • Poza świadomością

    Świadkowie i ofiary przestępstw w stanie hipnozy są w stanie podać rysopis przestępcy czy znaki rozpoznawcze pojazdów. Sny o miejscach zbrodni pozwalają znaleźć ofiary. Dzięki temu w wielu przypadkach policjanci mogą szybko ująć sprawców. Czy psychotronika jest kluczem do zagadek kryminalnych?…

    Czytaj więcej...

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.