Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Grażyna Janik

Chciałabym opowiedzieć swoją historię oraz pokazać moje prace w miesięczniku „Czwarty Wymiar”.
 
W Galerii SCHODY przy ul. Nowy Świat 39 w Warszawie w dniach 15–27 października 2014 roku zaprezentowane były one na wystawie zatytułowanej „Anioły Tęczą Malowane”.
 
Anioły Tęczą Malowane powstały z potrzeby mojego serca, w wyniku doświadczeń życiowych, jak i również dlatego, że One tego chciały.
Anioły były ze mną zawsze, chociaż nie zawsze miałam tego świadomość.
Moja śp. córka była i jest jedną z Nich.
Wiele w moim życiu musiało się wydarzyć, wiele trzeba było modlitw, warsztatów, pracy nad sobą, wzlotów i upadków, aby Je usłyszeć.
Choć tak naprawdę zbliżyło mnie do Nich odejście mojego Dziecka, a potem praca z dziećmi w Domowym Przedszkolu, które prowadziliśmy wraz z mężem  przez jakiś czas. (...)
No  i teraz ten czas, który został mi dany, kiedy Je tworzyłam.
Dziś Im bardzo, bardzo dziękuję za to, że są, pomagają, wspierają, podpowiadają,  pocieszają, prowadzą, nie oceniają, nie krytykują, a wręcz inspirują.

Technika, którą wykonałam moje prace, jest najprościej mówiąc, techniką z serca płynącą, gdyż nie umiem jej określić na tę chwilę, choć zawiera w sobie elementy haftu koralikowego.
 
Materiał, jakiego użyłam do Ich tworzenia, to głównie muszle, kamienie szlachetne i minerały pochodzące z różnych zakątków świata, koraliki, jedwab, len  – jednym słowem Natura – dary Stwórcy.

Pozdrawiam serdecznie,
Grażyna Janik

Kontakt z Autorką: tel. 601 966 423

Grażyna Janik
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.