Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Krzysztof Żyngiel

Krzysztof Bogusław Żyngiel urodził się 02.09.1982 roku w Częstochowie. Już od najmłodszych lat rysował i malował oraz wykonywał swoje pierwsze prace rzeźbiarskie. Brał udział w licznych przedsięwzięciach artystycznych, zdobywając nagrody w konkursach narodowych i międzynarodowych.
W 2006 roku ukończył Akademię im.Jana Długosza w Częstochowie, zdobywając tytuł mgr sztuki artysta plastyk. Dyplom ukończył z wyróżnieniem.
W 2009 roku Krzysztof Żyngiel zaliczony został do jednego z trzynastu najpopularniejszych malarzy młodego pokolenia.
"Obrazy bogate są w symbolikę, zwroty pisane po łacinie dopowiadają narracje i sprawiają, że możemy odbierać prace na wielu poziomach. Wizerunki demonicznych kobiet występujących na płótnach symbolizują podwalinę budowli wyimaginowanych miast. Obumarłe postacie przeplatające się z żywymi symbolizują triumf życia nad śmiercią. Dopracowanie szczegółów, kunsztu artystycznego niesamowita wyobraźnia i cierpliwość przypominają mi samego siebie. Jestem dumny z tego, że w moim rodowym mieście narodził się fantasta, o którym mam nadzieję nie jedno usłyszymy."
Tomasz Sętowski Częstochowa 10.05.2006 rok

Ponadto artysta wystawia swoje prace w kraju jak i za granicą: Polska, Afryka, Turcja, USA, Włochy. Prace często znajdują się u wielu prywatnych kolekcjonerów z całego świata w tym ludzi z Shou biznes.

Więcej o twórczości artysty znajdziecie Państwo, odwiedzając jego stronę:
www.krzysztofzyngiel.com
e-mail kzyngiel@wp.pl
Po przez stronę internetową można kupić i zamówić prace.

Marszand Kamila Dudzińska

Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.