Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Krzysztof Żyngiel

Krzysztof Żyngiel (ur. 2 września 1982 w Częstochowie) – artysta malarz pochodzenia polsko-litewskiego. Zwycięzca licznych konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych. W 2009 roku uznany przez Gazetę Wyborczą za jednego z 13 najpopularniejszych malarzy polskich młodego pokolenia.

Życiorys

Urodził się 2 września 1982 r. w Częstochowie.  W 2005 roku ukończył Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie z tytułem magister sztuki artysta plastyk. Dyplom obronił z wyróżnieniem. W 2005 roku otrzymał wyróżnienie od Tomasza Sętowskiego za rysunek przedstawiający fantastyczną wizję barokowego popiersia kobiecego. Od wielu lat bierze udział w licznych wystawach w kraju i za granicą. Jak mówi sam artysta, jednym z ciekawszych doświadczeń było zaprezentowanie swojej twórczości obok innych polskich malarzy na wystawie Metamorfozy. Prace ponad 60 artystów pochodziły z kolekcji prywatnej Państwa Krużyckich.

W 2017 roku otrzymał nominację od Mondial Art Academia na jej ambasadora w Polsce. Wyboru dokonało międzynarodowe grono utytułowanych i bardzo znanych artystów z całego świata. Jednocześnie w 2017 roku Mondial Art Academia wydała album malarstwa światowego, gdzie zamieściła dwie prace Krzysztofa Żyngiel. Przyznała mu również srebrny medal w międzynarodowym konkursie surrealistów za obraz Oceaniczny grabarz. W 2018 roku malarz wstąpił do ZPAP oraz zaczął używać pseudonimu i podpisywać swoje prace jako Animus. Mieszka w Częstochowie, gdzie w 2006 roku utworzył pracownię autorską.

Więcej o twórczości artysty znajdziecie Państwo, odwiedzając jego stronę:
www.krzysztofzyngiel.com
e-mail kzyngiel@wp.pl
Po przez stronę internetową można kupić i zamówić prace.

Marszand Kamila Dudzińska

Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Krzysztof Żyngiel
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.