Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Niezwykłe zjawiska

Alicja Łukawska Alicja Łukawska

UFO i kobiety

2Wiosną 2012 r. w miasteczku Glen Rose w Teksasie odbędzie się pierwsza na świecie kobieca konferencja na temat UFO.

Organizatorką imprezy pod nazwą „2012 Women’s UFO Symposium”, planowanej na 19–20 maja, jest Paola Leopizzi Harris, dziennikarka śledcza, która zajmuje się problematyką paranormalną od 1979 r. W latach 80. współpracowała ze słynnym amerykańskim ufologiem Allenem Hynkiem, później badała sprawę incydentu z Roswell. Jest autorką książki Connecting the Dots. Making Sense of the UFO Phenomenon.

Jej zdaniem panowie prawie całkowicie zmonopolizowali temat obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających. Poza tym uważa, że dotychczasowe konferencje dotyczące kontaktów z Obcymi były rodzajem zamkniętych spotkań klubowych „tylko dla mężczyzn”, gdzie kobiety nie miały za dużo do gadania. Nadeszła więc pora, by dopuścić do głosu także żeńską część społeczeństwa. – Wśród kobiet jest wiele wspaniałych badaczek tej tematyki – mówi Paola Harris.

Największe UFO

nad Ameryką

Wybór miejsca i czasu konferencji nie jest przypadkowy. W pobliskim miasteczku Stephenville 8 stycznia 2008 r. o zachodzie słońca miało miejsce jedno z najbardziej niewiarygodnych spotkań z UFO w historii Ameryki. W tym dniu mnóstwo ludzi ujrzało na niebie całą eskadrę tajemniczych obiektów latających w kształcie dysków. Były gigantycznych rozmiarów! Niektóre z nich miały około 800 m szerokości i 1,6 km długości. Z dużą szybkością i nie wydając żadnego dźwięku, przesuwały się po niebie na wysokości mniej więcej 300 metrów, a potem zniknęły. Świadkowie tego zjawiska byli zdumieni i przerażeni, bo wyglądało to niczym scena z filmu science fiction. Zauważyli, że w pościg za obiektami ruszyły wojskowe samoloty F-16. Nikt nie wiedział, co naprawdę działo się na niebie. Całe zdarzenie trwało kilkanaście minut.

Pierwszą dziennikarką, która zrobiła obszerny reportaż na ten temat, była Angelia Joiner z lokalnej gazety „Stephenville Empire-Tribune”. Rozmawiała z wieloma wiarygodnymi świadkami, wśród których byli policjanci, strażacy, piloci prywatnych samolotów, a także zwykli mieszkańcy. Joiner w mgnieniu oka zyskała międzynarodową sławę, kilkakrotnie wystąpiła w ogólnokrajowych programach telewizyjnych, m.in. w show Larry’ego Kinga. Niestety, wkrótce potem została zwolniona z pracy. Wielbiciele teorii spiskowych podejrzewają, iż prowincjonalna gazeta pozbyła się zbyt dociekliwej reporterki na skutek nacisków burmistrza miasta Stephenville. Ten zaś mógł działać na zlecenie władz amerykańskich, które w ostatnich latach starają się podobno nie dopuszczać do ujawniania opinii publicznej informacji o rzekomych kontaktach Ziemian z Obcymi. Organizatorki konferencji chcą wręczyć Angelii Joiner specjalną nagrodę za rzetelną dziennikarską relację ze zdarzeń, jakie miały miejsce w Stephenville.

„Latające talerze”

po raz pierwszy!

Drugim powodem zorganizowania tej imprezy jest fakt, że w 2012 r. minie dokładnie 65 lat od chwili, kiedy biznesmen z Idaho, a zarazem właściciel prywatnego samolotu, Kenneth Arnold, ujrzał na niebie niezwykłe zjawisko. Siedząc za sterami małego samolotu typu Call-Air Model A, przelatywał w pobliżu wulkanicznego szczytu Mount Rainier w stanie Waszyngton. Wtedy właśnie (24 czerwca 1947 r. około trzeciej po południu) zobaczył dziewięć dziwnych obiektów lecących z wielką prędkością jeden za drugim. Z początku myślał, że to jakieś refleksy świetlne odbijające się w szybie, otworzył więc boczne okno samolotu, by spojrzeć na nie bez żadnej przesłony zniekształcającej widok. Owe tajemnicze obiekty opisał później jako odwrócone do góry dnem „latające talerze”. I tak stał się autorem tego popularnego do dziś określenia niezidentyfikowanych obiektów latających.

Wiarygodna relacja

Po wylądowaniu w mieście Pendleton w Oregonie przejęty lotnik udał się do biura FBI, by złożyć doniesienie na ten temat, ale urząd był już zamknięty. Poszedł więc do miejscowej gazety, gdzie opowiedział wszystko dziennikarzom. I w ten sposób nazwa „latające talerze” weszła do języka nie tylko potocznego. O spotkaniu Arnolda z dziwnymi obiektami najpierw donosiły gazety. W lipcu 1947 r. armia amerykańska poprosiła go o sporządzenie dokładnego raportu opisującego to zdarzenie. Jest to pierwsza w historii wiarygodna i obszerna relacja na temat zobaczenia UFO przez człowieka. Honorowym gościem teksaskiej konferencji będzie córka lotnika, Kim Arnold, która opowie o innych, nieznanych dotychczas, spotkaniach jej ojca z NOL-ami.

Kobiecemu spotkaniu w Glen Rose przewodniczyć będzie amerykańska dziennikarka Tracie Austin Peters, producentka i prowadząca programu telewizyjnego „Let’s Talk Paranormal”, która kilkakrotnie na własne oczy widziała przelatujący niezidentyfikowany pojazd kosmiczny. Jej zdaniem sensem tej imprezy jest to, by zebrać w jednym miejscu osoby mające już sukcesy w dziedzinie badań nad UFO. Być może spojrzenie z innej, żeńskiej perspektywy, przyniesie jakiś przełom w badaniach?

Alicja Łukawska

Korzystałam m.in. z:

Lee Speigel, Women's UFO Symposium Takes On ET Hunters' 'Old Boys Club'

http://www.huffingtonpost.com/2011/11/27/first-ever-all-womens-ufo_n_1115052.html

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.