Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

Wróżby

I-Cing

CHIŃSKA WYROCZNIA SPRZED DWU I PÓŁ TYSIĄCA LAT

Pragnąc zasięgnąć porady I CING powinniśmy zdobyć się na pełną szczerość wobec samych siebie, pytania formułować jasno i jednoznacznie. Najlepiej zapisać je na kartce przed rozpoczęciem pytania wyroczni i na niej zapisywać też odpowiedzi.

Wróżba dla Ciebie

Poszczególne linie heksagramu czytamy od dołu do góry. Tak więc linia rzekomo ostatnia jest linią pierwszą, itd.
Kiedy pojawi się obraz heksagramu powinniśmy najpierw skoncentrować się na jego budowie, przyjrzyjmy się dokładnie poszczególnym liniom, zbadajmy ich miejsce i wzajemne związki.
Przez cały czas pamiętajmy o zadanym pytaniu.
Po chwili kontemplacji i skupienia możemy przystąpić do odczytywania heksagramu. Nie rób tego szybko. Medytuj nad alegoriami. Im więcej będziesz o nich myślał, tym pewniej znajdziesz odpowiedź na postawione pytanie.
Jeśli zaś szybko chcesz uzyskać konkretną odpowiedź lepiej zostaw wyrocznię i odejdź w pokoju.

I CING jest księgą wyrocznią, ale nie należy spodziewać się po niej znaczących odpowiedzi na pytanie w rodzaju: "Czy wyjdę za mąż w tym roku?", "Czy wygram w totolotka?". Mamy natomiast wszelkie szanse uzyskania znaczącej odpowiedzi na pytanie zmierzające do wyjaśnienia: "Czy w konkretnej sytuacji wybrałem słuszną drogę postępowania?" - "Która z możliwych dróg postępowania jest korzystniejsza?" - "Czy korzystnie rozwinie się sytuacja, w której się znalazłem lub w której mogę się znaleźć?" - "Jakie będą skutki podjęcia takiej czy innej decyzji?". Odpowiedź może dotyczyć wcale nie pytania (lub nie tylko pytania), które zadaliśmy "oficjalnie", ale zupełnie innego, które tkwi w naszej podświadomości, choć nie chcemy się do tego przyznać nawet przed samym sobą. Nie zawsze wiadomo od razu, kto jest podmiotem odpowiedzi. I CING formułuje odpowiedzi bezosobowo: ich podmiotem jest przeważnie anonimowy ON.

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.