Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

2020kk3
Teresa Szczepanek
Między ziemią a niebem

Między ziemią a niebem

Życie pustelnika to przede wszystkim głębia wewnętrzna, to posługa, której zapleczem są samotność i modlitwa – mówi brat Wojciech Preidl, karmelita przebywający w pustelni św. Heleny, znajdującej się nieopodal Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

– Życie pustelnika to przede wszystkim głębia wewnętrzna, to posługa, której zapleczem są samotność i modlitwa – mówi brat Wojciech Preidl, karmelita przebywający w pustelni św. Heleny, znajdującej się nieopodal Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Idę pod górę krętą drogą. Po chwili moim oczom ukazują się majestatyczne, górujące nad miastem wieże Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej, barokowej świątyni, w której znajduje się łaskami słynący cudowny obraz Matki Bożej Kalwaryjskiej. Mam się spotkać z karmelitą, mnichem przebywającym w małej pustelni usytuowanej na zboczu góry Żar. Ten mnich to brat Wojciech Preidl. Wita mnie z uśmiechem i zaprasza do środka. Chwilę później doceniam wyśmienity smak specjalnie przygotowanej zbożowej kawy z miodem spadziowym. Wnętrze pustelni nie zionie chłodem, mimo ascetycznego wystroju pozwala poczuć się bezpiecznie, ...

Wydanie

W najnowszym numerze

2020kk2
Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.