Artykuł pochodzi ze styczniowego numeru Czwartego Wymiaru (01/2021).
Przejdź do zakupu najnowszego numeru Czwartego Wymiaru z darmową dostawą.

Kończy się rok Metalowego Szczura, co oznacza, że zmienia się układ energetyczny sił oddziałujących na przestrzeń, w której żyjemy i pracujemy oraz na nasz indywidualny wykres astrologiczny. Jest to chyba najbardziej wyczekiwane zakończenie roku, który tak wiele zmienił w nas i w naszym dotychczasowym świecie. 

Nowy Chiński Rok zaczniemy 12 lutego 2021 roku. Tym razem będzie to rok Metalowego Bawołu zwanego Xin Chou. Wszyscy patrzymy z nadzieją, co nam przyniesie ten pracowity znak chińskiego zodiaku, symbol siły i determinacji. Zapowiada się więc bardzo interesujący czas powolnej i pracowitej odbudowy tego, co zostało naruszone w Roku Metalowego Szczura i warto się do tego przygotować.

W metafizyce chińskiej używa się różnych metod do prognozowania przyszłości oraz potencjału człowieka i miejsca. Ważnym punktem wyjściowym jest rozpoczęcie Nowego Chińskiego Roku oraz przygotowanie na ten czas specjalnych wykresów, aby z wyprzedzeniem poznać zmieniający się potencjał energetyczny naszej przestrzeni. Dzięki temu dowiemy się, jakim nowym wpływom ta przestrzeń będzie podlegała przez kolejne 12 miesięcy. Po tak trudnym i przełomowym roku jest to szczególnie istotne. Warto też wiedzieć, jaka jest ogólna prognoza dla roku i skupić się na ważnych aspektach, które będą dla nas pomocne.

Nadal ważna będzie prewencja na wielu poziomach. Jednym z takich działań jest unikanie podpisywania umów w godzinie Kozy, czyli pomiędzy godz. 13 a 15, która jest w opozycji do panującego w tym roku Bawołu. Natomiast Bawołowi odpowiada godzina pomiędzy 01 a 03 w nocy.

Gdy chcemy poznać prognozę na dany rok, warto skorzystać z metody dość popularnej w Azji. Jest nią obliczenie i analiza heksagramu, który będzie rządził w danym roku. Mój mistrz i nauczyciel chińskiej metafizyki, Grand Master Vincent Koh uważa, że jest to ważna metoda. Heksagramem pokazującym tendencje w 2020 roku, a inaczej mówiąc rządzącym tym rokiem, był Heksagram 36, zwany Ming Yi. Heksagram ten składa się z 6 linii powstałych z dwóch trygramów zapisywanych za pomocą linii Yin (linie przerywane) oraz Yang (linie ciągłe). Dolny trygram nazywa się Li, czyli Ogień, a górny – Kun, czyli Ziemia. Inna nazwa, jaką stosuje się dla Heksagramu 36, oprócz Ming Yi, to Ubywanie Światła lub Gasnące Światło. Tak jak już rok temu pisałam, niestety jest to heksagram, który oznacza pojawienie się ciemności, która przesłania Słońce i jest zapowiedzią trudnego czasu, kiedy ludzie mogą czuć się przygnieceni i odosobnieni. W Księdze I Ching opisywany jest on także jako heksagram przynoszący różne wyzwania, pojawienie się osób knujących za plecami oraz nastanie rządów ludzi, którzy mają złe zamiary. Pojawienie się tego heksagramu wróży trudności i liczne wyzwania. Dlatego jednym z zaleceń, gdy pojawia się taki heksagram, jest zachowanie skromności, prawych uczynków i czekanie na powrót dobrego czasu, który przyjdzie niebawem. Jednak czekanie nie oznacza bierności. W tak trudnym czasie warto dbać o swój wewnętrzny ogień, aby nie zgasł, i właściwie planować swoje działania. Istotna jest równowaga psychiczna i fizyczna. W 2021 roku heksagramem, który będzie rządził rokiem, jest Heksagram 22, zwany Bi. Dolny trygram nazywa się Li, czyli Ogień, a drugi, ten górny, nazywa się Gen, czyli Góra. Nazwa, jaką się stosuje dla tego heksagramu, to Wdzięk lub Piękno. Jednak sama nazwa jest złudna. Wprawdzie oznacza on coś pięknego, ale oznacza również pozory, którym nie wolno dać się zwieść. Dlatego należy przyglądać się z wnikliwością, co będzie się działo, i zachować ostrożność. Heksagram mówi też o tym, że systemy, jakie się wprowadza, mają na zewnątrz piękny wygląd, ale nie są dopracowane w środku. W odniesieniu do ludzi mówi o nowym początku i radzeniu sobie z trudnościami, ale także o utracie celu życiowego. Może on oznaczać duży kryzys, jaki się pojawi przy szacowaniu skutków pandemii. Ostrzega przed skupieniem się na pozorach i iluzjach. Jaka jest rada, gdy pojawia się Heksagram Bi? Zaleca się rozważne zaplanowanie swoich kroków. Wszelkie podejmowane działania powinny być bardzo ostrożne i wnikliwie przemyślane. Warto nadal się rozwijać i obserwować wszystko dookoła. Wręcz mówi się, że należy być bardzo konkretnym i postawić na swoją ciężką pracę. Trzeba działać cierpliwie i krok po kroku, bez rozpraszania. Wtedy osiągniemy upragniony sukces.

To bardzo ciekawe, co mówi interpretacja heksagramu, bo Bawół, który jest drugim z kolei zwierzęciem chińskiego zodiaku, uznawany jest za zwierzę pracowite, konserwatywne, silne i bardzo wytrzymałe. Uważa się, że mało które znaki chińskiego zodiaku dorównują osobom urodzonym w roku Bawołu pod względem determinacji w dążeniu do wyznaczonego celu. Nawet u nas zwykło się mawiać: pracować jak wół. Oznaczało to, że bez względu na porę roku i warunki dookoła osoba taka ciężko pracuje, wykonując swoje zadania bez słowa skargi. Dlatego też w chińskim kalendarzu Tong Shu pojawia się obraz silnego Bawołu, a na rysunku dotyczącym 2021 roku prowadzony jest on przez człowieka.

Chiński Nowy Rok Feng Shui

Dodatkowo Metal Xin, który towarzyszy w tym roku Bawołowi, reprezentuje biżuterię, naszyjniki i piękne pierścionki. Metal Xin to Metal w polaryzacji Yin. Najczęściej przedstawiany jest jako metal błyszczący, lśniący i efektowny, ale tu także nie wolno dać się zwieść, gdyż ten metal może też przedstawiać wyrafinowane narzędzie do zadawania ciosu czy cięcia, takie jak skalpel czy nóż. Trzeba być ostrożnym, bo po swojej negatywnej stronie ten metal może zapowiadać jakieś spektakularne rabunki z nożem w ręku, przemoc z użyciem broni, napaść na kogoś ważnego z nożem w ręku czy też działania militarne lub policyjne. Można się więc spodziewać jakiegoś napięcia w stosunkach politycznych, zarówno w kraju, jak i na świecie.

Przed nadejściem nowego roku lub na jego początku dużą wagę przykłada się do konsultacji feng shui i corocznych aktualizacji tych konsultacji w oparciu o zmienne wpływy energii rocznych w danej przestrzeni. Kluczowe jest tutaj utrzymanie dobrego feng shui przez cały rok w przestrzeni, gdzie żyjemy lub pracujemy. Taka coroczna konsultacja aktualizacyjna pozwala z wyprzedzeniem określić miejsca lub rejony, które należy aktywować w danym roku oraz te, które z różnych powodów zaleca się zostawić w spokoju. Znając datę rozpoczęcia nowego roku, mamy szansę coś z wyprzedzeniem w naszej przestrzeni zmienić, zanim jeszcze nastąpi początek nowego roku, lub dokończyć szybko remont w miejscu, które w kolejnym roku nie powinno być pobudzane. Tutaj – gdyby była potrzeba remontowania słabszego rejonu – istotne jest wprowadzanie zmian przed 3 lutego 2021 roku. (Data ta jest związana z kolejnymi zaawansowanymi technikami). Jedną z pomocnych tu zasad określających energię w przestrzeni jest technika Wędrującej Gwiazdy pokazująca wpływy roczne czasu. Korzysta się w niej z wykresu Wędrującej Gwiazdy Rocznej. Koncepcja ta opiera się na informacjach, iż energię danej przestrzeni i sektora można wyrazić za pomocą liczb (Gwiazd), które mają ścisłe powiązanie z czasem. Umieszcza się je w dokładnie określonych rejonach domu, mieszkania czy biura, które zostały wyznaczone za pomocą kompasu w powiązaniu z rejonami geograficznymi. Formuła ta opisuje przestrzeń i rodzaj jej oddziaływania na człowieka na podstawie obecności określonych sprzyjających lub niszczących Gwiazd znajdujących się w obrębie tej przestrzeni. Do określenia wpływu rocznego na swoją przestrzeń w 2021 roku proponuję posiłkować się poniższym kwadratem określającym korzystne i mniej korzystne rejony użytkowanej przestrzeni w zależności od ich przynależności do danego sektora geograficznego. Rejony oznaczone kolorem czerwonym to generalnie rejony sprzyjające, a kolorem czarnym mniej korzystne. To jest bazowa informacja, z jakiej korzystamy, sprawdzając, jakie będą wpływy już w bardziej konkretnych rejonach powiązanych z bardzo konkretnymi wskazaniami kompasu, co pozwala spojrzeć na przestrzeń i jej energetykę roczną bardziej dokładnie.

Rok Metalowego Bawołu

Dla przypomnienia lub dla nowych czytelników poniżej instrukcja, jak nanieść te podstawowe informacje na własne przestrzenie i jak z nich skorzystać. Najpierw należy wziąć plan mieszkania, domu czy biura. Można go też odręcznie narysować. Ważne, aby na planie były zachowane proporcje. Potem nanieść na ten plan kierunki geograficzne zgodne ze wskazaniami kompasu (można do tego użyć dowolnego kompasu). Naszą przestrzeń musimy podzielić na dziewięć równych części. W ten sposób otrzymamy rejony powiązane z kierunkami geograficznymi. Potem wpisujemy według wzoru z powyższej ilustracji konkretne cyfry do konkretnych rejonów geograficznych. W rejon południa wpisujemy cyfrę 1, w rejon południowego zachodu cyfrę 3, w rejon zachodu cyfrę 8, w rejon północnego zachodu cyfrę 7, w rejon północy cyfrę 2, w rejon północnego wschodu cyfrę 9, w rejon wschodu cyfrę 4, w rejon południowego wschodu cyfrę 5, w części centralnej cyfrę 6. Następnie sprawdzamy, co mamy w tych rejonach na naszym planie architektonicznym, np. w jakim rejonie geograficznym mamy główne wejście, sypialnię, łazienkę, kuchnię czy gabinet. Za najkorzystniejsze w roku 2021 rejony uważa się rejony: północno-wschodni, zachodni i południowy użytkowanej przestrzeni. Najsłabszym rejonem w tym roku będzie rejon południowo-wschodni i północny. Jak te informacje wykorzystać? Najważniejsze jest pobudzanie rejonów korzystnych oraz przebywanie w nich możliwie jak najczęściej, gdyż niesie to potencjał szczęśliwych wydarzeń. Natomiast najmniej korzystne jest pobudzanie i poruszanie energii rejonów słabszych, czyli południowego wschodu i północy. Można także poradzić się konsultanta i wprowadzić roczne remedia i zabezpieczenia przestrzeni. Korzystnie jest zostawić w spokoju i nie remontować mniej sprzyjających rejonów, nie pobudzać w nich energii czy też nie dokonywać tam robót ziemnych na działce wokół budynku w ciągu całego 2021 roku. Gdyby była potrzeba pobudzenia takiego słabego rejonu ze względu na jakąś wyjątkową sytuację, warto wtedy dobrać odpowiedni dzień na taką czynność, korzystając z Kalendarza Feng Shui Tong Shu 2021 lub Osobistego Kalendarza Feng Shui Tong Shu 2021. Można także indywidualnie obliczyć dzień na tę ważną czynność, korzystając z zaawansowanych technik feng shui.

To istotne, gdyż po trudnej dla wszystkich sytuacji z 2020 roku dużego znaczenia nabiera również wsparcie się poprzez właściwe planowanie swoich działań. Można to robić, korzystając ze specjalnego spersonalizowanego kalendarza Feng Shui Tong Shu na 2021 rok (można go zamówić na stronie www.dragonandtiger.pl). Kluczowe jest tu nie tylko poznanie ogólnego potencjału energetycznego danego roku dla przestrzeni, w której żyjemy lub pracujemy, ale także codzienne wsparcie w działaniach. Możemy tego dokonać, używając tego kalendarza bazującego na zaawansowanych technikach dotyczących czasu i przestrzeni. Pokazuje on nie tylko energie roczne, jakie należy wziąć pod uwagę, ale także miesięczne i dzienne. To daje ogromne wsparcie w dodatkowych działaniach związanych z wyborem odpowiedniego dnia na ważne czynności, aby energia dnia jak najbardziej nas wspierała. 

Ponieważ nie tylko przestrzeń jest ważna, gdy chcemy dowiedzieć się, 
co nas czeka w danym roku, dlatego warto poznać prognozy astrologiczne dla 12 znaków chińskiego zodiaku. O tym, w jaki sposób dodatkowo zabezpieczyć siebie w Roku Metalowego Bawołu przeczytają Państwo w kolejnym numerze „Czwartego Wymiaru”. 

Gong Xi Fa Cai,

Szczęśliwego Nowego Roku.

Marta Pietrzykowska

>>Wejdź lepiej w Nowy Chiński Rok z Kalendarzem Feng Shui Tong Shu 2021 w CzaryMary.pl!<<

Dodaj komentarz