Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar"

czwarty wymiar 10/11 2019
Grażyna Ziółkowska
Uzdrawianie Kwantowe – Recall Healing

Uzdrawianie Kwantowe – Recall Healing

Recall Healing to system poprawy stanu zdrowia, opracowany przez wielu lekarzy i naturoterapeutów, takich jak dr Gilbert Renaud z Kanady, dr Claude Sabbah, dr Gérard Athias, dr Ryke Geerd Hamer, Marc Fréchet, Ann Ancelin Schutzenberger, Bertrand Lemieux. Dotyczy sposobu, w jaki nasze ciało fi

Recall Healing to system poprawy stanu zdrowia, opracowany przez wielu lekarzy i naturoterapeutów, takich jak dr Gilbert Renaud z Kanady, dr Claude Sabbah, dr Gérard Athias, dr Ryke Geerd Hamer, Marc Fréchet, Ann Ancelin Schutzenberger, Bertrand Lemieux.

Dotyczy sposobu, w jaki nasze ciało fizyczne reaguje na emocje przez nas przeżywane, jak również metody umożliwiającej dotarcie do źródła choroby i prawdziwe uzdrowienie. System ten oparty jest na rzetelnej wiedzy dotyczącej mechanizmów świata biologii. Nie ma w sobie nic z ezoteryki, nie ma związku z żadną religią.

Według niego nasz automatyczny mózg, czyli tzw. podświadomy umysł robi wszystko, aby zapewnić nam przeżycie w świecie zewnętrznym. Wszystko jest zorientowane na przetrwanie. W ciągu całego życia już od poczęcia kodujemy sytuacje, z których wychodzimy cało i mózg automatycznie je zapisuje. Odtwarza to później w podobnej sytuacji jako program przetrwania. Cała nasza zdolność przeżycia jest temu podporządkowana, a automatyczny mózg nigdy się nie myli. Cykl przeżycia nieustannie się powtarza. Mózg pracuje w rzeczywistości biologicznej innej niż ta, którą sobie wyobrażamy, wolnej od pozorów. Postrzega rzeczywistość w sposób symboliczny i przekształcony przez nasze wyobrażenie, co w istocie oznacza nieświadomość.

Zatem to właśnie nieświadome wzorce zapisane w nas jak program komputerowy sterują naszym życiem. W mózgu przechowywane są dane i programy zawierające informacje o ewolucji żywych stworzeń, która trwa od ponad 4 milionów lat. Ewolucja istot ludzkich na przestrzeni całej historii jest jak ostatnia minuta, dlatego właśnie ludzki mózg działa w oparciu o archaiczne programy.

Archaiczny, biologiczny kod zachowania, który jest w nas wpisany, nie rozpoznaje czasów nowożytnych czy moralności, nie bierze też pod uwagę naszych pragnień. Zazwyczaj nie uświadamiamy sobie tych kodów i konfliktów, jednak to właśnie one uaktywniają konkretny biologiczny konflikt, który może stać się chorobą fizyczną.

Również konflikty naszych przodków mogą być przeniesione – jako podświadomy program. Pamięć przeszłych szczególnie traumatycznych wydarzeń nadal w nas pracuje bądź przejawia się w życiu i zdrowiu naszych potomków. Dzieci niosą w sobie program przodków zarówno ze strony matki, jak i ojca. Drzewo genealogiczne jest w nas obecne dopóty, dopóki nie uświadomimy sobie jego związku z naszym życiem i jego wpływu na nie. Informacja o traumie, która dochodzi do naszej świadomości, uwalnia od skutków tej traumy w naszym życiu. Uświadomienie sobie przyczyny konfliktu jest bardzo uwalniające. Na tym polega uzdrowienie wg systemu Recall Healing.

W ciele fizycznym funkcjonuje 70–80 miliardów komórek. Wszystkie są posłuszne automatycznemu mózgowi. W ciele nic nie dzieje się przypadkowo. Automatyczny mózg zachowuje się jak wysokiej klasy nowoczesny komputer – zawsze wybiera najlepsze rozwiązanie, pracuje w ułamkach sekund, nigdy się nie myli i nigdy nie pracuje bez potrzeby. Zależnie od informacji, którą otrzymuje, zawsze wybiera najdoskonalsze biologicznie rozwiązanie, aby utrzymać przy życiu ciało w najbliższym czasie.

Gdy konflikt, uraz emocjonalny, czy stres są niespodziewane, dramatyczne dla nas i nie mówimy niczego nikomu o tym, czego doświadczamy, czyli przeżywamy ten stan w samotności, to wówczas staje się on zagrożeniem dla naszej integralności – DHS (deep high stress). Z biologicznego punktu widzenia utrata koncentracji z powodu wszechogarniającego stresu dla automatycznego mózgu jest zagrożeniem życia. Na tym poziomie konflikt staje się biologiczny, czyli automatyczny mózg ogranicza stres do pewnego obszaru w mózgu fizycznym, określanego jako Ognisko Hamera (o Ognisku Hamera na łamach „Czwartego Wymiaru” pisaliśmy już wielokrotnie – przyp. red.).

Artykuły z tej kategorii

Oficjalna strona miesięcznika "Czwarty Wymiar", ukazującego się od 1996 roku.
Wydawca Centrum "REA" Rena Marciniak-Kosmowska - "Czwarty Wymiar" - All Rights Reserved. Wszystkie prawa zastrzeżone.
Kopiowanie i powielanie treści lub/i grafiki zawartej w tym serwisie bez zgody autora serwisu jest zabronione i chronione prawem.