Tekst ten ukazał się w numerze 10-11/2019.

OD NOWEGO WYDAWCY

Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele „Czwartego Wymiaru”,
nazywam się Łukasz Kierus i jestem nowym właścicielem i redaktorem naczelnym „Czwartego Wymiaru”. Możliwe, że znacie mnie Państwo z internetowej galerii magicznej CzaryMary.pl, którą założyłem piętnaście lat temu. Wraz z żoną Agnieszką prowadzę także Wydawnictwo ILLUMINATIO i Samsara, wydające od ponad dziesięciu lat książki o tematyce poruszanej na łamach tego miesięcznika. Moment podjęcia się tego nowego wyzwania to bardzo znamienna chwila, bo w tym roku mija również trzydzieści lat, odkąd we wczesnej młodości zainteresowałem się tematami duchowości, ezoteryki i magii.

Trzymają Państwo w rękach pierwszy przygotowany pod moim zarządem numer „Czwartego Wymiaru”. Okazało się, że wydawanie miesięcznika jest znacznie trudniejsze niż mi się wydawało. Jednak nie sposób przecenić, ile radości i nowej energii dała mi ostatnio praca nad doborem tematów, artykułów i finalnym składem czasopisma. Potraktowałem to jak swoisty powrót do korzeni.

Efekty tego intensywnego wysiłku będą Państwo mogli docenić w postaci ciekawych artykułów napisanych zarówno przez znanych już Wam autorów, jak i grono nowych twórców. (…)

Mam nadzieję, że udało się mi utrzymać ducha „Czwartego Wymiaru”, zaś wybór tematów i ich treść przypadnie Państwu do gustu. (…)

W tym miejscu chciałbym zaznaczyć, że szybkie przejęcie tytułu i wydanie nowego numeru nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie kilku osób, które pomogły w doprowadzeniu tej inicjatywy do końca.

W pierwszej kolejności chciałbym podziękować mojemu zespołowi redakcyjnemu w skład którego wchodzą Małgosia i Ula. Dzięki ich wielkiemu zaangażowaniu, uporowi i ciężkiej pracy udało się wydać bieżący numer „Czwartego Wymiaru”. Dziewczyny, tworzycie świetny zespół i bardzo się cieszę, że mogę z Wami pracować.

Szczególne podziękowania należą się mojej żonie Agnieszce Stankiewicz-Kierus – redaktor naczelnej Wydawnictwa Kobiecego – za wsparcie i pomoc w procesie przejęcia „Czwartego Wymiaru”. Dzięki jej zaangażowaniu pozyskaliśmy kilku ciekawych autorów, których pierwsze teksty wzbogaciły najnowszy numer. Agnieszka odpowiada również za koncept graficzny okładki oraz za nową oprawę graficzną kilku stron. Przede wszystkim ma jednak nieograniczone pokłady cierpliwości do mnie i zawsze służy mi pomocą i radą. Bez jej wsparcia byłoby mi dużo trudniej zamknąć ten numer.

Wielkie podziękowania należą się również pani Renie Marciniak-Kosmowskiej, która zdecydowała się powierzyć w moje ręce przyszłość „Czwartego Wymiaru”. Jej nieocenione rady i wskazówki pomogły mi w odnalezieniu się na stanowisku redaktora naczelnego. Dziękuję bardzo za zaufanie i udzielone wsparcie.

Dziękuję również wszystkim autorom, którzy mi zaufali, przekazując swoje teksty do publikacji. Dzięki temu „Czwarty Wymiar” zachował płynność w każdym aspekcie, z treściowym na czele. To bardzo cenne dla czasopisma z tak długą tradycją. Niemniej jednak nie ustanę w poszukiwaniu nowych ciekawych tematów i autorów, którzy dodadzą swoje bogactwo do nowej historii „Czwartego Wymiaru”.

Zapraszam również do zamawiania prenumeraty redakcyjnej. Informacje o prenumeracie znajdą Państwo tutaj.

Mam nadzieję, że lektura aktualnego numeru „Czwartego Wymiaru” sprawi Państwu dużo przyjemności. 

Życząc wszystkiego najlepszego, ciepło pozdrawiam

Łukasz Kierus wraz z zespołem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *